Miasteczko festiwalowe na 12. FMF!

Aktualności

Miasteczko Festiwalowe na FMF

 

To miejsce musisz odwiedzić! Pojawią się tu młodzi artyści, animatorzy, a przede wszystkim goście 12. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie! Od środy 15 maja do poniedziałku 20 maja na Powiślu 11, u stóp Wawelu, zapraszamy do Miasteczka Festiwalowego. Pełnego zieleni, eko-warsztatów, z dobrym jedzeniem i najpiękniejszą muzyką filmową skomponowaną przez RMF Classic.

 

Odpoczynek i relaks najwyższej jakości, do tego szeroki wachlarz aktywności dla najmłodszych i nieco starszych – to gwarantujemy w Miasteczku Festiwalowym! Po raz pierwszy przed Centrum Organizacji Ruchu Turystycznego na Powiślu 11 powstanie muzyczna, zielona oaza FMF. Najmłodsi zbudują swoje własne instrumenty z plastikowych butelek, puszek, wiader czy starych mebli pod okiem Recycling Band. Prowadzący warsztaty Watch that Sound pomogą skomponować własną ścieżkę dźwiękową do filmu, a Albin Talik nauczy jak samodzielnie wykonać kolaż. Ogromny program warsztatów dla dzieci i dorosłych zaprezentuje Staromiejskie Centrum Kultury Młodzieży.


Dorośli, dzięki Yabuko, stworzą makramy – wyłącznie z naturalnych materiałów, które zmienią wnętrza domów. Zmojegolasu pokaże jak zapleść ekskluzywne rękodzieło, czyli wianki, np. lawendowe, które sprawdzą się w sypialni czy surowe, brzozowe do salonu. Akwarelowe ilustracje florystyczne zaprezentuje Przetwórnia wspomnień, a Planty – Targi Zielonych Wnętrz – entuzjaści urban jungle poprowadzą swap roślinny! Wymiana kwiatowa  pozwoli na nowo zaaranżować domowe wnętrze.

 

W środę i czwartek warto zajrzeć na stanowisko DKMS! „Realizując misję naszej Fundacji ratujemy chorych na nowotwory krwi. Praca w DKMS pozwala na doświadczanie cudów każdego dnia. Obojętnie czy masz bogaty życiorys zawodowy, czy zbierasz pierwsze doświadczenia sprawdź – może teraz szukamy właśnie Ciebie?” – przyłączmy się razem do tej wspaniałej akcji.


W miasteczku skorzystamy też z rowerów elektrycznych, które zapewnia TAURON Polska Energia oraz stacji doładowania wszystkiego, co wymaga prądu 🙂


O pyszne jedzenie zadbają foodtrucki z cytronadą kielecką, lody Mniamoo, Turlaj klopsa, The DOG Foof Truck i Kocham naleśniki. A specjalne pakiety piknikowe  przygotuje Targ Pietruszkowy.


Co ważne – cała roślinność, która pojawi się w Miasteczku Festiwalowym pozostanie na Powiślu przez całe lato 🙂


A całość uświetnią wielkie, złote litery FMF. Do zobaczenia!


#ilovefmf

 

Szczegółowy program na www.fmf.fm

Autor: admin

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Ścieżka dźwiękowa polskiego kandydata do Oscara – filmu „Chłopi” – powalczy o nominację do tej nagrody w kategorii „Best Original Score”. Poinformował o tym na Facebooku jej autor, czyli Łukasz L.U.C. Rostkowski.