Kraina Lodu Disneya – film z muzyką na żywo!

Aktualności

Kraina Lodu Disneya – film z muzyką na żywo

w TAURON Arenie Kraków

 

Wyróżniona ponad 70-cioma nagrodami, w tym dwoma Oscarami, zapierająca dech w piersiach komedia przygodowa Studia Walta Disneya z muzyką na żywo zostanie po raz pierwszy zaprezentowana w tej części Europy. Na oszałamiający pokaz wysokiej rozdzielczości obrazu i światła w towarzystwie magicznej muzyki wykonanej przez Orkiestrę Akademii Beethovenowskiej oraz Chór Polskiego Radia zapraszamy do TAURON Areny Kraków 5 lutego 2016 roku o godz. 18.00. Muzykom na scenie towarzyszyć będą członkowie wokalnej obsady filmu: Kasia Łaska, Magda Wasylik i Marcin Jajkiewicz, którzy wykonają przebojowe piosenki z filmu na żywo. Organizatorem koncertu jest Krakowskie Biuro Festiwalowe, a partnerem wydarzenia jest Disney.

 

""

 

Kraina lodu została wyprodukowana przez Walt Disney Animation Studio, a jej akcja rozgrywa się w fikcyjnym królestwie Arendelle, dla którego inspiracją wizualną były spektakularne krajobrazy Norwegii. Anna wyrusza na wielką wyprawę, by odnaleźć swoją siostrę Elsę, której magiczna moc uwięziła królestwo Arendelle w okowach wiecznej zimy. W poszukiwaniu pomaga jej znawca górskich szlaków, Krtistoff. W pełnej przygód wędrówce przez śnieżne zaspy towarzyszy im renifer Sven i bawiący do łez bałwanek o imieniu Olaf.

 

Kraina lodu podbiła serca milionów widzów na całym świecie. Jej moc nie słabnie, mimo że właśnie mijają dwa lata od premiery filmu. Jesteśmy dumni, że to właśnie Krakowskie Biuro Festiwalowe zostało zaproszone przez Disney Polska do przygotowania polskiej premiery wersji koncertowej tej niezwykłej produkcji— mówi Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego. — Bądźcie z nami 5 lutego w TAURON Arenie Kraków, w dniu pierwszego pokazu Krainy lodu z Muzyką na Żywo w tej części Europy! Już teraz możemy obiecać, że będzie to spektakularne wydarzenie oraz wspaniała zabawa dla całej rodziny – dodaje dyrektor Helbin.

 

Podczas koncertu usłyszymy piosenki skomponowane przez zdobywcę nagrody Tony Roberta Lopeza (The Book of MormonAvenue Q), oraz Kristen Anderson-Lopez (In TransitKubuś i przyjaciele), jak również muzykę autorstwa Christopha Becka (nagrodzona Oscarem krótkometrażówka Paperman). W krakowskiej hali wybrzmią uwielbiane zarówno przez najmłodszych, jak i tych nieco starszych bajkowe hity, m.in.: nagrodzona Oscarem Mam tę mocUlepimy dziś bałwana,Lód w lecie i Pierwszy raz jak sięga pamięć.

 

Oparta na motywach uwielbianej przez wszystkich baśni Królowa śniegu Hansa Christiana Andersena współczesna opowieść o walce dobra ze złem w trakcie produkcji rozrosła się zarówno pod względem fabularnym, jak i psychologicznym. W efekcie powstała magiczna, niezwykle uczuciowa opowieść, pełna łez, radości, zabawy i trzymających w napięciu zwrotów akcji. Urocze postaci, z których problemami mogą identyfikować się zarówno najmłodsi, jak i starsi widzowie, sprawiają, że do filmu wraca się z przyjemnością. Koncert w TAURON Arenie Kraków sprawi, że widzom trudno będzie uwierzyć, że Arendelle to tak naprawdę fikcyjna kraina. Dzięki najwyższej jakości obrazu i dźwięku, a także najlepszym w Polsce efektom świetlnym, uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w prawdziwie spektakularnym wydarzeniu i przenieść się w niezwykły, pokryty mrozem świat pełen śnieżnych szczytów i uśpionych lodowych fiordów.

 

Bilety będzie można kupić już dziś, od godz. 13.13 za pośrednictwem portalu www.eventim.pl oraz w czterech punktach informacji miejskiej InfoKraków: przy ul. św. Jana 2, w Pawilonie Wyspiańskiego (pl. Wszystkich Świętych 2), w Sukiennicach (Rynek Główny 1/3) i w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego (ul. Powiśle 11). Kosztują od 50 do 199 zł. Oprócz pojedynczych biletów na koncert przygotowaliśmy także bilety rodzinne. Cennik biletów będzie dostępny tutaj.

 

Widowisko jest wydarzeniem towarzyszącym Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie 2016. Organizatorami są Miasto Kraków i Krakowskie Biuro Festiwalowe, a partnerem Disney Music Group.

Autor: admin

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Ścieżka dźwiękowa polskiego kandydata do Oscara – filmu „Chłopi” – powalczy o nominację do tej nagrody w kategorii „Best Original Score”. Poinformował o tym na Facebooku jej autor, czyli Łukasz L.U.C. Rostkowski.