Koncert Varese Sarabande w Poznaniu – szczegóły!

Aktualności

Jedna z największych wytwórni płytowych specjalizujących się w muzyce filmowej – Varèse Sarabande – świętuje w tym roku 35-lecie swojego istnienia. Z tej okazji na całym świecie odbywają się koncerty i spotkania celebrujące to wydarzenie. Jednym z najważniejszych będzie gala, która odbędzie 4 sierpnia w Poznaniu podczas TRANSATLANTYK FESTIVAL POZNAŃ. Gościem honorowym tego wydarzenia będzie Robert Townson – producent odpowiedzialny za światowy sukces Varèse Sarabande.

 

Koncert, który 4 sierpnia odbędzie się w Poznaniu to niezwykła okazja dla miłośników muzyki filmowej, do usłyszenia na żywo największych przebojów z repertuaru Varèse Sarabande. Jego premiera odbyła się 11 maja bieżącego roku w San Pedro. Na koncercie zjawili się wtedy najznamienitsi twórcy muzyki filmowej z Hansem Zimmerem, Dannym Elfmanem, Johnem Powellem i Johnem Debney’em na czele. W repertuarze znalazły się symfoniczne suity z takich filmów, jak „Wożąc Panią Daisy”, „Matrix”, „Star Trek”, „Shrek” czy „Jak wytresować smoka”.

 

Założona w 1978 roku wytwórnia Varèse Sarabande była pierwszą, która zajęła się niemal wyłącznie muzyką filmową. Obecnie w jej katalogu można znaleźć ponad 1500 soundtracków, a co roku wydawane jest kolejne 60 do 70 tytułów. Obok absolutnych nowości są to również odrestaurowane nagrania największych klasyków Złotej Ery Hollywood, zrealizowane przez wielkiego George’a Korngolda oraz Miklósa Rózsę i Elmera Bernsteina.

 

Obecnie najważniejszą postacią Varèse Sarabande jest Robert Townson, który dołączył do wytwórni w 1986 roku. Od tego czasu wyprodukował ponad 1200 soundtracków, stając się jedną z najbardziej wpływowych osobistości świata muzyki filmowej i przyjacielem największych kompozytorów. Jego działalność skupia się nie tylko na współczesnych hitach kinowych, ale od samego początku za swój priorytet uznaje też przywracanie światu i wydawanie bezcennych skarbów muzycznych ze Złotej Ery Hollywood.

 

Robert Townson będzie gospodarzem  niedzielnego koncertu 4 sierpnia w Auli UAM. Ze sceny opowie o niezwykłej historii Varèse Sarabande i zdradzi publiczności kulisy współpracy z największymi kompozytorami. Gościem specjalnym koncertu będzie również flecistka Sara Andon, znana z udziału w nagraniach wielu ścieżek dźwiękowych („Wolverine”, „Szklana pułapka 5”).

 

Bilety na koncert są już w sprzedaży w cenie 50zł. Można je nabyć wyłącznie na ebilety.pl

 

Więcej informacji o TRANSATLANTYK Festival Poznań 2013 można znaleźć na stronie internetowej www.transatlantyk.org oraz festiwalowym profilu na Facebooku www.facebook.com/Transatlantyk

 

""

 

Organizator Festiwalu: Fundacja TRANSATLANTYK

Współorganizatorzy: Multikino, Instytut Rozbitek, Estrada Poznańska, CK Zamek  

Mecenas Główny: Miasto Poznań

Projekt współfinansowany przez: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Samorząd Województwa Wielkopolskiego, Narodowe Centrum Kultury

Partner strategiczny: Instytut Adama Mickiewicza, portal Culture.pl

Sponsorzy: ŠKODA. Wiesz co dobre!, Meble VOX, Raiffeisen Bank,

Partnerzy: Kulinarisches Kino, Olandia, Winosfera, CK Zamek, Tura, Concordia Design, 3oceans, eBilet.pl, Legalna Kultura, Narodowy Instytut Audiowizualny, Empik 

Patroni medialni: Gazeta Wyborcza, Gazeta.pl, Trójka PR, TVP2, TVP Kultura, Newsweek, VIVA!, MaleMen, AMS, Filmweb.pl, Radio Merkury, KINO, HIRO FREE, Trendy Art of Living, IKS, Kulturapoznan.pl

Honorowi Patroni Medialni: Soundtracks.pl, MuzykaFilmowa.pl, FilmMusic.pl

                                                                                 

Autor: admin

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zmarł Jan A.P. Kaczmarek

Zmarł Jan A.P. Kaczmarek

W wieku 71 lat zmarł Jan A.P. Kaczmarek, jeden z najważniejszych polskich kompozytorów muzyki filmowej. Od kilku lat chorował na MSA, czyli zanik wieloukładowy. To nieuleczalna choroba neurologiczna, której objawy przypominają chorobę Parkinsona.

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Ścieżka dźwiękowa polskiego kandydata do Oscara – filmu „Chłopi” – powalczy o nominację do tej nagrody w kategorii „Best Original Score”. Poinformował o tym na Facebooku jej autor, czyli Łukasz L.U.C. Rostkowski.