kolejne nagrody

Aktualności

""Kolejne dobre wieści dla naszych kompozytorów – tym razem zza naszej południowej granicy. Antoni Łazarkiewicz otrzymał Czeskiego Lwa za muzykę do filmu Agnieszki Holland "Gorejący krzew". To jedna z aż 11 statuetek, które przypadły tej produkcji. Kompozytor tym samym pokonał takich ichniejszych twórców, jak Petr Ostrouchov ("Clownwise"), Richard Krajčo ("Křídla Vánoc"), Aleš Březina ("Líbánky") i Jan Ponocný ("Revival"). Gratulujemy!

 

 

 

""Tymczasem w USA kontynuuje swój pochód "Grawitacja". Tym razem film otrzymał nagrodę Cinema Audio Society za miks dźwięku (w tym także i muzyki Stevena Price'a). W kategorii filmów animowanych to samo wyróżnienie powędrowało do disneyowskiego "Frozen" (z muzyką Christophe'a Becka), a w kategorii telewizyjnej nagrodzono "Behind the Candelabra" (muzyka: Marvin Hamlisch).
 

Była to już 50-ta edycja Cinema Audio Society Awards, których pełną listę laureatów można znaleźć na oficjalnej stronie.

Autor: Jacek Lubiński

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Stan zdrowia kompozytora muzyki filmowej i zdobywcy Oskara – Jana AP Kaczmarka – jest poważny. Zanik wieloukładowy (ang. multiple system atrophy, MSA) to choroba, która utrudnia mu normalne funkcjonowanie i pracę. Córka kompozytora zorganizowała zbiórkę pieniędzy, które potrzebne są by zapewnić Panu Janowi profesjonalną opiekę:

Justin Hurwitz ze Złotym Globem za muzykę do filmu „Babilon”

Justin Hurwitz ze Złotym Globem za muzykę do filmu „Babilon”

Kompozytor Justin Hurwitz kontynuuje doskonałą passę jeśli chodzi o Złote Globy, zdobywając po raz kolejny nagrodę za najlepszą muzykę do filmu „Babilon”. To już czwarta statuetka tego kompozytora, który był do nagrody nominowanych do tej pory czterokrotnie.