Kilka pytań o słyszenie świata – premiera na festiwalu w Lublinie

Aktualności

O filmie Mai Baczyńskiej, "Kilka pytań o słyszenie świata" pisaliśmy już wielokrotnie. Teraz informujemy, że w końcu doczeka się on premiery! Już 14 maja, o godz. 19.00 w lublińskim Centrum Kultury (Sala Czarna, ul. Peowiaków 12) będzie możliwość obejrzenia gotowego dzieła na dużym ekranie. Po filmie odbędzie się także spotkanie z udziałem reżyserki, prowadzenie: Agnieszka Nowok. Serdecznie zapraszamy!

 


""KILKA PYTAŃ O SŁYSZENIE ŚWIATA

Reżyseria: Maja Baczyńska
Scenariusz: Maja Baczyńska
Rok produkcji: 2013
Czas trwania: 72’
Zdjęcia: Zofia Goraj
Montaż: Anna Jacobson
Dźwięk: Alicja Nowak
Wizualizacje: Inga Dembowska
Tłumaczenie: Weronika Regosz
Organizacja produkcji: Ilona Bidzan
Promocja: Łukasz Jakubowski
Produkcja: Maja Baczyńska (MUDO Music Documentaries)
Muzyka: Tomasz Opałka, Paweł Przezwański, Paweł Pudło, Kamil Staszowski
Występują: Tomasz Opałka, Paweł Przezwański, Paweł Pudło, Kamil Staszowski oraz Leszek Lorent, Maria Peryt, Chór Kameralny Varsoviae Regii Cantores pod dyr. Joanny Malugi, Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus pod dyr. Krzysztofa Słowińskiego, Kwartet Smyczkowy TheTonacja, Warsaw Contemporary Ensemble, Kari Amirian i inni.

 

 

 

Kilka pytań o słyszenie świata to pierwszy w Polsce niezależny pełnometrażowy dokument poświęcony młodym kompozytorom muzyki współczesnej i filmowej. Bohaterami filmu są: Tomasz Opałka, Paweł Przezwański, Paweł Pudło i Kamil Staszowski. Mimo, że ścieżka artystyczna każdego z bohaterów filmu jest różna, sporo ich ze sobą łączy. Przede wszystkim są to twórcy z niebywałymi, jak na swój młody wiek, osiągnięciami. Różne oblicza muzyki współczesnej, różne twórcze osobowości, młodzi twórcy i ich słyszenie współczesnego świata, o którym za pośrednictwem dźwięków opowiadają w swojej muzyce. Do fragmentów nagrań stworzono filmowe impresje, wykorzystujące panoramiczne ujęcia nowoczesnego centrum Warszawy, którego obserwacja stanowi paralelę do muzycznej opowieści. Dzięki temu obraz stanowi swoisty portret muzyki naszych czasów – tworzonej przez ludzi, którzy niejednokrotnie postawili wszystko na jedną kartę, by konsekwentnie realizować swoje twórcze marzenia i służyć ludziom poprzez sztukę. Film jest częścią powstającego cyklu „Portrety kompozytorów”, mającego na celu dokumentację i promocję polskiej muzyki współczesnej i filmowej. Projekt został objęty patronatem honorowym Narodowego Centrum Kultury. 

Autor: admin

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Ścieżka dźwiękowa polskiego kandydata do Oscara – filmu „Chłopi” – powalczy o nominację do tej nagrody w kategorii „Best Original Score”. Poinformował o tym na Facebooku jej autor, czyli Łukasz L.U.C. Rostkowski.