FMF i Festiwal EtnoKraków nagrodzone przez Magazyn Brief!

Aktualności

Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie i Festiwal EtnoKraków

nagrodzone przez Brief for Poland!

 

Wczoraj (9 grudnia), podczas uroczystego ogłoszenia wyników w Warszawie poznaliśmy zwycięzców pierwszej edycji prestiżowego Konkursu Najlepsze Wydarzenie Lata 2015, organizowanego przez Brief for Poland. W kategorii Wydarzenie Kulturalne przyznane zostały trzy wyróżnienia, z czego aż dwa trafiły do Krakowskiego Biura Festiwalowego. Najlepszym Wydarzeniem Lata 2015 zostały: Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie oraz Festiwal EtnoKraków.

 

W konkursie wyróżnione zostały imprezy pozytywnie wpływające na postrzeganie miasta, wzmacniające jego wizerunek oraz przyczyniające się do budowania marki miejsca i doskonale wpisujące się w DNA miasta. Z ogromną satysfakcją i radością przyjęliśmy informację o nagrodach – mówi Izabela Helbin, Dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego. – Radość jest tym większa, że Brief for Poland wyróżnił aż dwa projekty KBF. Docenienie przez Kapitułę konkursu efektów naszej pracy potwierdza, że organizowane przez nas wydarzenia są oryginalne, ciekawe, z sukcesem wzmacniają wizerunek Krakowa i regionu oraz, co najważniejsze, cieszą się zainteresowaniem mieszkańców i turystów – dodaje.

 

Kapituła konkursu wybrała zwycięzców w czterech kategoriach: Wydarzenie Muzyczne, Wydarzenie Sportowe, Wydarzenie Kulturalne oraz Inne (wydarzenia naukowe, kulinarne, biznesowe). Najważniejszym kryterium oceny był pomysł imprezy oraz to, czy dane wydarzenie przyczynia się do budowania marki miejsca, a także czy wpisuje się w strategię rozwoju miasta. Jurorzy analizowali nadesłane zgłoszenia pod kątem ogólnego sukcesu organizacyjnego przedsięwzięcia oraz estetyki wizualizacji i doboru narzędzi marketingowych wykorzystanych podczas organizacji wydarzenia. 

 

Tegoroczny Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie to wyjątkowe wydarzenie kulturalne – zarówno w skali Polski, jak i na arenie międzynarodowej. Rozmach oraz jakość realizacji Festiwalu są imponujące. Muzyka to jedna ze sztuk pięknych, która pozytywnie wpływa na nasze emocje i łagodzi obyczaje, dlatego też warto docenić tego typu inicjatywy kulturalne. Gratulacje dla organizatorów za ambicje!  – uzasadnia werdykt Czesław Lang, Przewodniczącego Jury, Dyrektor Generalny Tour de Pologne UCI World Tour.

 

Jurorzy docenili elementy składowe Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie m.in.: Forum Audiowizualne – profesjonalną platformę edukacyjną dla młodych kompozytorów oraz Young Talent Award – coroczny, międzynarodowy konkurs dla młodych kompozytorów, jedyny konkurs na świecie, w którym zwycięskie dzieło debiutanta ma szansę wybrzmieć obok dzieł nagradzanych kompozytorów i przed wielotysięczną publicznością. Kapituła konkursu zwróciła uwagę na fakt, że Festiwal to propozycja nie tylko dla fanów muzyki, ale także miłośników kina, seriali czy gier video, ceniących różnorodność i najwyższą jakość realizowanych wydarzeń kulturalnych. Istotne było również to, że Kraków buduje swoją markę w oparciu o konkretne wydarzenie, dzięki czemu miasto zyskuje rozpoznawalność w skali kraju jako miejsce atrakcyjne, organizujące konkurencyjne imprezy najwyższej jakości.

 

""

 

Festiwal EtnoKraków  zyskał natomiast przychylność jurorów ze względu na swój otwarty, nastawiony na wielokulturowość charakter. Wydarzenie jest największym świętem muzyki etnicznej w Europie, które pokazało, że miasto położone w środku Europy pomiędzy wschodem i zachodem, jest miejscem refleksji o kontakcie, tolerancji i społeczeństwie otwartym. Festiwal udowodnił, że etniczność  może być atrakcyjna dla współczesnego człowieka.

 

Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie i Festiwal EtnoKraków to projekty, które na stałe wpisały się w tkankę miejską. Doskonale oddają klimat Krakowa, w którym zawsze dzieje się coś ciekawego i wartościowego. Nietypowe, różnorodne lokalizacje, rozbudowany, ciekawy program, światowej sławy wykonawcy i tysiące widzów – to ważne cechy Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie i Festiwalu EtnoKraków – mówi Grzegorz Kiszluk, Redaktor Naczelny Magazynu Brief.

 

Zwycięzców wybrała Kapituła, w skład której weszły znane osoby ze świata kultury, sportu i biznesu: Czesław Lang – Przewodniczący Jury, Dyrektor GeneralnyTour de Pologne UCI World Tour, Elżbieta Wąsowicz-Zaborek – Wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej, Aleksandra Piszczorowicz – Dyrektor Marketingu i Sprzedaży, Totalizator Sportowy, Marta Dunin-Michałowska – Prezes Zarządu Stowarzyszenia Branży Eventowej, Anna Nowakowska – blogerka StrefaMICE.pl, Członek Zarządu Stowarzyszenia Branży Eventowej oraz Grzegorz Kiszluk – Redaktor Naczelny Magazynu Brief.

Autor: admin

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Ścieżka dźwiękowa polskiego kandydata do Oscara – filmu „Chłopi” – powalczy o nominację do tej nagrody w kategorii „Best Original Score”. Poinformował o tym na Facebooku jej autor, czyli Łukasz L.U.C. Rostkowski.