James Newton Howard i Michał Lorenc gośćmi FMF!

Aktualności

James Newton Howard – najbardziej rozchwytywany w Hollywood kompozytor, autor ponad 100 ścieżek dźwiękowych, ośmiokrotnie nominowany do Oscara m.in. za muzykę do filmów Michael Clayton, Osada, Ścigany, czy Książę przypływów – oraz Michał Lorenc – jeden z najwybitniejszych polskich współczesnych kompozytorów, twórca muzyki do takich filmowych przebojów jak Glina, Złoto dezerterów, 300 mil do nieba, czy Bandyta – to kolejni potwierdzeni goście Wielkiej Gali Muzyki Filmowej. 10 kompozytorów na 10-lecie RMF Classic. Na gali usłyszymy m.in. suity z filmów Szósty Zmysł i Osada oraz specjalnie zaaranżowaną na duży skład orkiestrowy Kołysankę z filmu Psy.

Gala odbędzie się w trzecim dniu tegorocznej edycji FMF-Festiwalu Muzyki Filmowej, a udział w niej potwierdziły dotychczas takie gwiazdy światowego filmu jak Alberto Iglesias, Don Davis, Trevor Morris, Gavin Greeneway, Abel Korzeniowski, Jan A.P. Kaczmarka i Diego Navarro. Do zobaczenia 28 września o godz. 20.00 w hali ocynowni ArcelorMittal Poland.

Autor: Jacek Lubiński

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Stan zdrowia kompozytora muzyki filmowej i zdobywcy Oskara – Jana AP Kaczmarka – jest poważny. Zanik wieloukładowy (ang. multiple system atrophy, MSA) to choroba, która utrudnia mu normalne funkcjonowanie i pracę. Córka kompozytora zorganizowała zbiórkę pieniędzy, które potrzebne są by zapewnić Panu Janowi profesjonalną opiekę: