Hans Zimmer – dodatkowy Koncert Muzyki Filmowej, 26.04.2014

Aktualności

Zainteresowanie czwartą odsłoną cyklu Koncertów Muzyki Filmowej, poświęconą twórczości Hansa Zimmera, przerosło oczekiwania – w związku z wyprzedaniem biletów uruchomiona została sprzedaż na dodatkowy koncert o godz. 16:00.


26 kwietnia 2014 roku Polska Orkiestra Sinfonia Iuventus oraz Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej pod dyrekcją Macieja Sztora wykonają kompozycje Hansa Zimmera do najsłynniejszych filmów ostatniej dekady: „Incepcja”, „Batman: Mroczny Rycerz”, „Kod da Vinci”, „Ostatni Samuraj”, „Pearl Harbor” oraz „Piraci z Karaibów". Główną cześć programu koncertu stanowić będzie muzyka z filmu „Gladiator", z którego finałową piosenkę „Now we are free” wykona Anna Lasota.
Hans Zimmer jest jednym z najwybitniejszych współczesnych kompozytorów muzyki filmowej – mimo tego koncerty muzyki Zimmera należą do rzadkości, głównie z powodu trudności w wykonywaniu jego dzieł na żywo: rozbudowane do granic niemożliwości instrumentarium (np. 19 wiolonczel w "Mrocznym Rycerzu" czy 24 puzony w "Incepcji") jest nieosiągalne w orkiestrach symfonicznych. Cechy charakterystyczne muzyki Zimmera to nowoczesne brzmienie uzyskiwane przez połączenie orkiestry symfonicznej z elektronicznym dźwiękiem syntezatorów, potężne brzmienie instrumentów dętych (słynne „trąby Zimmera”) oraz rozbudowana perkusja – nadają jego muzyce monumentalny format, a proste, atrakcyjne motywy łatwo zapadają w ucho i są kojarzone równie dobrze jak tytuły filmów.

W programie koncertu znajdzie się również muzyka Johna Williamsa z filmu „Patriota”, „Casino Royale” Davida Arnolda oraz „Władca Pierścieni” Howarda Shore'a.

Utwory wykonywane na żywo przez chór i orkiestrę ilustrować będzie projekcja fragmentów filmów i slajdów na ekranie kinowym.
 

""
 

Bilety na Koncert Muzyki Filmowej 2014 – Hans Zimmer można kupić tutaj:
>>> KUP BILET <<<

Autor: admin

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Stan zdrowia kompozytora muzyki filmowej i zdobywcy Oskara – Jana AP Kaczmarka – jest poważny. Zanik wieloukładowy (ang. multiple system atrophy, MSA) to choroba, która utrudnia mu normalne funkcjonowanie i pracę. Córka kompozytora zorganizowała zbiórkę pieniędzy, które potrzebne są by zapewnić Panu Janowi profesjonalną opiekę: