Festiwal Filmowy w Zurichu uhonoruje Hansa Zimmera

Aktualności

Znany i lubiany (ale także wyszydzany i znienawidzony) gigant współczesnej muzyki filmowej, Hans Zimmer otrzyma specjalną nagrodę za całokształ twórczości na zbliżającym się Festiwalu Filmowym w Zurichu. Stanie się to już 1 października br, podczas uroczystości na żywo w wytwornej sali koncertowej Tonhalle, gdzie tamtejsza orkiestra wykona także przekrój przez prace finalistów konkursu Golden Eye dla Najlepszej Międzynarodowej Muzyki Filmowej 2014, jak i fragmenty najbardziej znanych kompozycji Zimmera. Sam festiwal trwać będzie od 25 września do 5 października, a program, cennik i wszelkie informacje znaleźć można na oficjalnej stronie.

Autor: Jacek Lubiński

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zmarł Jan A.P. Kaczmarek

Zmarł Jan A.P. Kaczmarek

W wieku 71 lat zmarł Jan A.P. Kaczmarek, jeden z najważniejszych polskich kompozytorów muzyki filmowej. Od kilku lat chorował na MSA, czyli zanik wieloukładowy. To nieuleczalna choroba neurologiczna, której objawy przypominają chorobę Parkinsona.

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Ścieżka dźwiękowa polskiego kandydata do Oscara – filmu „Chłopi” – powalczy o nominację do tej nagrody w kategorii „Best Original Score”. Poinformował o tym na Facebooku jej autor, czyli Łukasz L.U.C. Rostkowski.