BAFTA i Grammy 2016

Aktualności

Oscary coraz bliżej, a to oznacza wyrastające jak grzyby po deszczu wyniki głosowania innych gremiów filmowego świata. I tak, parę dni temu Brytyjczycy przyznali swoje Złote Maski, czyli nagrody BAFTA – statuetka za score powędrowała do Ennio Morricone za "Nienawistną ósemkę". Jest to już szóste takie wyróżnienie na koncie maestro.

 

Wczoraj z kolei odbyła się 58. gala Grammy, czyli pozłacanych gramofonów, które wędrują w ręcej twórców muzyki ogólnej. W kategorii filmowej dość niespodziewanie wygrał Antonio Sanchez i jego "Birdman". Za najlepszą piosenkę stworzoną na potrzeby wielkiego ekranu uznano z kolei "Glory" z filmu "Selma", a za najlepszy soundtrack album z dokumentu "Glen Campbell: I’ll Be Me".

Autor: Jacek Lubiński

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Stan zdrowia kompozytora muzyki filmowej i zdobywcy Oskara – Jana AP Kaczmarka – jest poważny. Zanik wieloukładowy (ang. multiple system atrophy, MSA) to choroba, która utrudnia mu normalne funkcjonowanie i pracę. Córka kompozytora zorganizowała zbiórkę pieniędzy, które potrzebne są by zapewnić Panu Janowi profesjonalną opiekę: