Ennio Morricone ponownie w Krakowie!

Aktualności

Przed nami wielkie muzyczne święto. Już 14 lutego 2015 r. (w sobotę), o godz. 20.00 Maestro Morricone odwiedzi Kraków i wraz z wokalistką Susanną Rigaci, orkiestrą, chórem oraz ze specjalnym udziałem innej gwiazdy – Dulce Pontes – zagra dla polskich fanów w Kraków Arena. To jedyny polski koncert na jubileuszowej trasie „50 lat muzyki”.

Kompozytor będzie osobiście dyrygował 160-osobową orkiestrą z chórem, prezentując przegląd największych dzieł ze swojej 50-letniej kariery muzycznej, znanych między innymi z filmów „Nietykalni", „Pewnego razu na Dzikim Zachodzie", „Dobry, zły i brzydki", „Maddalena", „Cinema Paradiso", „Misja" i „Malena”. Współorganizatorem tego wielkiego muzycznego wydarzenia jest Fundacja Peace Festival.

 

""


86-letni kompozytor nie kryje fascynacji czekającą go trasą koncertową: „Wiele osób pytało mnie czy to moja ostatnia trasa. To nie tak, czuję się wypoczęty i podekscytowany tym, że znów będę mógł się z Wami spotkać. Podchodzę do tej trasy, jak do powrotu po szalenie długiej przerwie. Występowanie przed ukochaną publicznością sprawia mi wielką radość i zamierzam robić to z szacunku dla niej i jej niezwykłej cierpliwości”.


Ennio Morricone uznawany jest za jednego z największych kompozytorów muzyki filmowej. W jego niezwykłej twórczości słychać wpływy klasyki, jazzu, popu, rocka, muzyki elektronicznej, awangardowej oraz włoskiej muzyki ludowej. Swoimi wyrafinowanymi kompozycjami wzbogaca filmową atmosferę. Utwory do westernów Sergio Leone zostały skomponowane przy użyciu tak różnorodnych środków, jak drumla, rozstrojone harmonijki ustne, fleciki, donośne organy kościelne, niezwykłe gwizdanie, grzmiące trąbki i uduchowione śpiewy chóralne. Ceniony przez legendarnych twórców i reżyserów, Ennio Morricone jest ikoną muzyki filmowej naszych czasów.

Ogromny wkład Ennio Morricone w rozwój muzyki filmowej uznała także m.in. Amerykańska Akademia Filmowa, przyznając mu Oscara za całokształt twórczości. Poza tym był nominowany w pięciu innych kategoriach i w swojej karierze otrzymał dwie nagrody Grammy Awards, dwie Golden Globes, pięć BAFTA, siedem David di Donatello Awards, osiem Nastro d’Argento Awards oraz nagrodę Polar Music Prize. W 2009 roku prezydent Francji odznaczył go Orderem Legii Honorowej. W 2013 roku włoski kompozytor otrzymał za muzykę do filmu "Koneser" Europejską Nagrodę Filmową.

Bilety na występ Ennio Morricone w Kraków Arena, w cenie od 249 zł, można już kupować poprzez stronę www.eventim.pl.

Za całość działań promocyjnych krakowskiego występu Maestro Morricone odpowiada Fundacja Peace Festival, która na stałe wpisała się już w grono największych promotorów wydarzeń muzycznych z szeregiem projektów, z Life Festival Oświęcim na czele.

Autor: admin

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

OUT OF SPACE 16. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie

OUT OF SPACE 16. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie

Muzyka z Avatara: Istoty wody, Solaris czy ponadczasowego E.T. Stevena Spielberga. Syntezatorowe brzmienia i przestrzenne eksperymenty z dźwiękiem, technologią i akustyką. Gwiazdy światowej sceny kompozytorskiej – Simon Franglen, Gary Marlowe, Nainita Desai czy Steven...