Ennio Morricone otrzyma swoją hollywoodzką gwiazdę

Aktualności

Aż trudno w to uwierzyć, ale legenda muzyki filmowej, maestro Ennio Morricone wciąż nie ma swojego miejsca na hollywoodzkim bulwarze gwiazd, mimo iż Włoch już dawno odebrał Oscara za całokształt twórczości. Wkrótce ten brak zostanie jednak uzupełniony, bowiem kompozytor został właśnie wybrany wraz z 30 innymi filmowcami do pozostawienia swych odcisków oraz podpisu na najsłynniejszym chodniku świata. Morricone dostąpi tego zaszczytu za jego sceniczne występy (sic!). Dokładna data ceremonii nie jest jeszcze znana, bowiem każdy z wybranych ma pięć lat na jej przeprowadzenie. Poniżej pełna lista nazwisk za okres 2014-15.

 

FILM: Raymond Chandler (pośmiertnie), Eugenio Derbez, Will Ferrell, Jennifer Garner, Peter Jackson, Bob Kane (pośmiertnie), Daniel Radcliffe, Paul Rudd, Snoopy, Melissa McCarthy I Christoph Waltz

TELEWIZJA: James L. Brooks, Ken Ehrlich, Bobby Flay, Seth MacFarlane, Julianna Margulies, Chris O’Donnell, Jim Parsons, Amy Poehler, Kelly Ripa I Sofia Vergara

MUZYKA: Lukasz ‘Dr. Luke’ Gottwald, Kool & The Gang, Pitbull, Al Schmitt I Pharrell Williams

RADIO: Larry Elder

WYSTĘPY SCENICZNE/NA ŻYWO: Kristin Chenoweth, Dick Gregory I Ennio Morricone

Autor: Jacek Lubiński

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zmarł Jan A.P. Kaczmarek

Zmarł Jan A.P. Kaczmarek

W wieku 71 lat zmarł Jan A.P. Kaczmarek, jeden z najważniejszych polskich kompozytorów muzyki filmowej. Od kilku lat chorował na MSA, czyli zanik wieloukładowy. To nieuleczalna choroba neurologiczna, której objawy przypominają chorobę Parkinsona.

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Ścieżka dźwiękowa polskiego kandydata do Oscara – filmu „Chłopi” – powalczy o nominację do tej nagrody w kategorii „Best Original Score”. Poinformował o tym na Facebooku jej autor, czyli Łukasz L.U.C. Rostkowski.