Cutting Edge Group przejmuje Varèse Sarabande!

Aktualności

Jak donosi dziennik New York Times firma Cutting Edge Group wraz ze spółką partnerską Wood Creek Capital Management wykupili jedno z największych wydawnictw muzycznych, słynne Varèse Sarabande. Tym samym Cutting Edge rozszerzy zasięg swoich praw muzycznych, jak i reprezentację kompozytorów (Varese jest wydawniczym 'domem' m.in. takich tuzów, jak Hermann, Williams, Goldsmith, Jarre, Bernstein, North, Rozsa, Desplat, Elfman, Zimmer i Horner) oraz ogólne inwestycje w muzykę do filmów. Ma się to bezpośrednio odbić przede wszystkim na ilości wydawanych płyt – obecnie Varese wydaje ich ok. 40, a nowi właściciele chcą by liczba sięgnęła nawet 60 albumów rocznie, nie tylko z kompozycjami filmowymi, lecz także z muzyką serialową, sceniczną czy jazzową. Przy czym Varese będzie odpowiedzialne za wydawanie muzyki do większości lub nawet wszystkich filmów, nad którymi Cutting Edge sprawuje opiekę artystyczną. Jednymi z pierwszych takich tytułów będą z pewnością "Side Effects" Stevena Soderbergha, do którego muzykę pisze właśnie Thomas Newman, a także "Parker" Taylora Hackforda z ilustracją Davida Buckleya.

 

Poza tym nie przewiduje się większych zmian, wliczając w to kierownictwo Varese Sarabande. Zarówno pierwszy dyrektor wytwórni, Chris Kuchler, jak i producent, Robert Towson będą nadal sprawowali swoje funkcje, przynajmniej do zakończenia transakcji. Póki co szczegóły tejże oraz zaoferowana suma za kupno pozostają tajemnicą. Nie ulega jednak wątpliwości, że mamy do czynienia z równie dużą i znaczącą operacją, co zeszłoroczne przejęcie Lucasfilm przez Disneya.

Autor: Jacek Lubiński

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Stan zdrowia kompozytora muzyki filmowej i zdobywcy Oskara – Jana AP Kaczmarka – jest poważny. Zanik wieloukładowy (ang. multiple system atrophy, MSA) to choroba, która utrudnia mu normalne funkcjonowanie i pracę. Córka kompozytora zorganizowała zbiórkę pieniędzy, które potrzebne są by zapewnić Panu Janowi profesjonalną opiekę: