10-lecie portalu MuzykaFilmowa.pl na FMF!

Aktualności

Świętujący swoje 10-lecie portal MuzykaFilmowa.pl oraz Festiwal Muzyki Filmowej zapraszają do dyskusji na temat krytyki muzyki filmowej w Polsce. Udział w spotkaniu wezmą dziennikarze internetowi i prasowi od lat piszący o ścieżkach dźwiękowych. Wspólnymi siłami spróbują odpowiedzieć na pytania kim są ludzie, którzy piszą w Polsce recenzje muzyki filmowej? Jak i dlaczego to robią? Jakie przynosi im to korzyści, a jakie sprawia trudności? Na scenie pojawi się też trójka polskich kompozytorów muzyki filmowej, którzy zostaną skonfrontowani z fragmentami recenzji swoich ścieżek dźwiękowych. Opowiedzą oni o swoim punkcie widzenia na środowisko polskich krytyków muzyki filmowej – o jego wiedzy merytorycznej, sile opiniotwórczej i wpływie na ich twórczość.

Podczas spotkania publiczność będzie mogła wziąć udział w konkursach, w których do wygrania będą cenne upominki od portalu MuzykaFilmowa.pl i Festiwalu Muzyki Filmowej. Na koniec wszyscy skosztują jubileuszowego tortu!

Prowadzący spotkanie: Łukasz Waligórski – twórca i redaktor naczelny portalu MuzykaFilmowa.pl.

Udział wezmą:

• Jacek Lubiński – „Mefisto” (MuzykaFilmowa.pl)
• Tomasz Goska (FilmMusic.pl)
• Adam Krysiński (Soundtracks.pl)
• Kinga A. Wojciechowska (Presto)
• Paweł Piotrowicz (Onet.pl)
• Maja Baczyńska (Presto)

oraz

• Maciej Zieliński
• Bartosz Chajdecki 
• Łukasz Targosz


""

Autor: admin

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Stan zdrowia kompozytora muzyki filmowej i zdobywcy Oskara – Jana AP Kaczmarka – jest poważny. Zanik wieloukładowy (ang. multiple system atrophy, MSA) to choroba, która utrudnia mu normalne funkcjonowanie i pracę. Córka kompozytora zorganizowała zbiórkę pieniędzy, które potrzebne są by zapewnić Panu Janowi profesjonalną opiekę:

Justin Hurwitz ze Złotym Globem za muzykę do filmu „Babilon”

Justin Hurwitz ze Złotym Globem za muzykę do filmu „Babilon”

Kompozytor Justin Hurwitz kontynuuje doskonałą passę jeśli chodzi o Złote Globy, zdobywając po raz kolejny nagrodę za najlepszą muzykę do filmu „Babilon”. To już czwarta statuetka tego kompozytora, który był do nagrody nominowanych do tej pory czterokrotnie.