10. FMF – zapraszamy do Centrum Festiwalowego.

Aktualności

Mistrzowskie spotkania z kompozytorami, warsztaty muzyczne dla młodzieży „Watch That Sound”, warsztaty kompozytorskie w ramach Master Classes, spotkania z najwybitniejszymi twórcami muzyki filmowej, dźwięki Szpicbergenu, archiwalne nagrania RMF Classic i RMF FM, stoisko z kolekcją gadżetów FMF oraz Muzyczna Księgarnia Festiwalowa. Miejscem wyjątkowych wydarzeń towarzyszących 10. edycji FMF będzie Centrum Festiwalowe zlokalizowane w sercu Krakowa, w Pałacu Krzysztofory przy ul. Szczepańskiej 2.

 

Od środy (17 maja), aż do niedzieli (21 maja), zapraszamy do Centrum Festiwalowego w Krzysztoforach, gdzie czeka na Was moc atrakcji. Q&A z laureatem Oscara – Howardem Shorem, spotkania z najwybitniejszymi specjalistami z zakresu muzyki filmowej, „Pakt z elektroniką” – panel zdradzający kulisy pracy nad serialem oraz panel „Serial, film, a gra video” – opowiadający o współpracy reżysera z kompozytorem. Jak co roku Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie obfitował będzie w różnorodne spotkania towarzyszące głównym punktom programu, a większość z nich odbędzie się w Centrum Festiwalowym.


Czy Szpicbergen może brzmieć jak soundtrack do filmu? Przekonajcie się sami. Naukowcy z Katedry Mechaniki i Wibroakustyki na Wydziale Inżynierii Mechanicznej i Robotyki Akademii Górniczo-Hutniczej nagrali cielącego się lodowca. Podczas wyprawy do Norwegii zarejestrowali dźwięki lodowca w fazie pękania, które przypominały… burzę w oddali. „To były grzmoty, niezbyt głośne, ale o bardzo niskiej częstotliwości. Wtedy też w oddali widzieliśmy niedźwiedzia białego. Do tego ta cisza, przerwana tylko grzmotem, świadomość, że jesteśmy w tak odludnym i niedostępnym miejscu, sprawiły, że wrażenie było absolutnie niesamowite” – czytamy na blogu naukowym. Jak brzmi największa wyspa Norwegii, położona w archipelagu Svalbard, na Morzu Arktycznym, która w dużej mierze pokryta jest lodowcami? Będzie można usłyszeć w Centrum Festiwalowym 10. FMF w Pałacu Krzysztofory.

 

Odgłosy Szpicbergena to nie jedyne dźwięki jakie zabrzmią w Centrum Festiwalowym. Będą one przeplatane archiwalnymi materiałami jakie RMF Classic i RMF FM zgromadziło od 1. edycji Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Będą to reportaże, wywiady z gwiazdami FMF, relacje publiczności z ubiegłych lat. Archiwa pełne zachwytów i wzruszeń, jakie towarzyszyły gościom specjalnym i uczestnikom poprzednich odsłon Festiwalu. Dźwięki z radiowej kolekcji zostały przygotowane specjalnie na jubileusz 10-lecia FMF! „Reporterzy RMF Classic i RMF FM przez 9 lat podsłuchiwali festiwal z każdej strony. Towarzyszyliśmy kompozytorom w sytuacjach prywatnych, bywaliśmy na próbach i co roku pytaliśmy o emocje publiczność. Z ogromnym wzruszeniem wybrałam z tych kilkuset godzin nagrań najpiękniejsze momenty. Archiwum pokazuje nie tylko historię FMF, ale też największych bohaterów tego wydarzenia – ludzi po obu stronach sceny” – mówi Magdalena Miśka-Jackowska, dziennikarka RMF Classic. Przeżyjmy to jeszcze raz!

 

W Centrum Festiwalowym będzie można kupić gadżety sygnowane marką FMF, będą to m.in.: T-shirty z layoutem 10. edycji, płócienne torby, okularki przeciwsłoneczne, designerskie plecaki, plakaty z tegorocznym layoutem festiwalu oraz przypinki. Odwiedźcie nasze stoisko festiwalowe. Tuż obok, stoisko będzie miała jedna z najstarszych i największych księgarni muzycznych w Polsce, Muzyczna Księgarnia Festiwalowa Music Corner, która poza tradycyjnym asortymentem będzie sprzedawać nasze kolekcjonerskie wydawnictwa płytowe.

 

Centrum Festiwalowe będzie czynne:

·         w środę (17 maja) w godz. 9.30 – 18.30

·         w czwartek (18 maja) w godz.  8.30 – 17.30

·         w piątek (19 maja) w godz. 9.30 – 17.30

·         w sobotę (20 maja) w godz. 9.30 – 17.00

·         w niedzielę (21 maja) w godz. 10.00 – 16.30

 

Do zobaczenia w Pałacu Krzysztofory!

 

10. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie potrwa do 23 maja. Pełny program Festiwalu jest dostępny na stronie internetowej: www.fmf.fm.

 

#ilovefmf

#allisfilmmusic

Autor: admin

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Ścieżka dźwiękowa polskiego kandydata do Oscara – filmu „Chłopi” – powalczy o nominację do tej nagrody w kategorii „Best Original Score”. Poinformował o tym na Facebooku jej autor, czyli Łukasz L.U.C. Rostkowski.