Zwycięzcy nagród Emmy

Aktualności

Co prawda do głównej ceremonii 64-ej już, najważniejszej odsłony nagród Emmy (Primetime) pozostał jeszcze tydzień, ale już wczoraj w NOKIA Theatre w Los Angeles ogłoszono zwycięzców w pomniejszych kategoriach (tzw. Creative Arts). W muzycznych nominacjach tryumfowali:

 

Javier Navarrete za film "Hemingway & Gellhorn" (Najlepsza kompozycja w miniserii, filmie lub programie – oryginalny score dramatyczny) – jest to pierwsza nagroda tego kompozytora;

John Lunn za "Downtown Abbey: Episode 6" (Najlepsza kompozycja w serialu – oryginalny score dramatyczny);

Paul Englishby za temat "Masterpiece" do serii BBC "Page Eight" (Oryginalny motyw przewodni):

Adam Schlesinger i David Javerbaum za piosenkę "It’s Not Just For Gays Anymore" z 65-tej ceremonii wręczenia nagród Tony (Oryginalna muzyka i słowa);

Rob Berman i Rob Mathes za "The Kennedy Center Honors" (Najlepsza muzyczna reżyseria).

 

Skrót z całego wydarzenia pokaże amerykański ReelzChannel w dzień przed właściwą ceremonią, o godz. 8 wieczór czasu lokalnego.

Autor: Jacek Lubiński

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Stan zdrowia kompozytora muzyki filmowej i zdobywcy Oskara – Jana AP Kaczmarka – jest poważny. Zanik wieloukładowy (ang. multiple system atrophy, MSA) to choroba, która utrudnia mu normalne funkcjonowanie i pracę. Córka kompozytora zorganizowała zbiórkę pieniędzy, które potrzebne są by zapewnić Panu Janowi profesjonalną opiekę: