zmarł Hal David

Aktualności

""

Wczorajszego dnia odszedł Hal David – uznany tekściarz i autor wielu filmowych przebojów, młodszy brat równie słynnego twórcy piosenek, Macka Davida. Hal znany był najbardziej z kolaboracji z Burtem Bacharach, która zaowocowała Oscarem za słynny szlagier "Raindrops Keep Fallin’ On My Head" z westernu "Butch Cassidy and the Sundance Kid". Do nagrody Amerykańskiej Akademii był on zresztą nominowany jeszcze trzykrotnie, odpowiednio za: "The Look of Love" z prześmiewającego przygody Bonda "Casino Royale"; piosenkę tytułową z filmu "Alfie" z Michaelem Caine oraz piosenkę tytułową z "What’s New Pussycat". Przez lata David współpracował z wieloma legendarnymi nazwiskami filmowo-muzycznej branży, wśród których warto wymienić choćby Henry'ego Mancini i Johna Barry, dla którego napisał piosenki przewodnie do przygód agenta 007 – "Moonraker" i "On Her Majesty’s Secret Service". Miał na swoim koncie blisko 300 mniej lub bardziej znanych piosenek. Zmarł w Los Angeles, w wieku 91 lat.

Autor: Jacek Lubiński

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Stan zdrowia kompozytora muzyki filmowej i zdobywcy Oskara – Jana AP Kaczmarka – jest poważny. Zanik wieloukładowy (ang. multiple system atrophy, MSA) to choroba, która utrudnia mu normalne funkcjonowanie i pracę. Córka kompozytora zorganizowała zbiórkę pieniędzy, które potrzebne są by zapewnić Panu Janowi profesjonalną opiekę:

Justin Hurwitz ze Złotym Globem za muzykę do filmu „Babilon”

Justin Hurwitz ze Złotym Globem za muzykę do filmu „Babilon”

Kompozytor Justin Hurwitz kontynuuje doskonałą passę jeśli chodzi o Złote Globy, zdobywając po raz kolejny nagrodę za najlepszą muzykę do filmu „Babilon”. To już czwarta statuetka tego kompozytora, który był do nagrody nominowanych do tej pory czterokrotnie.