ZAPRASZAMY NA KONCERT „DOMÓWKA Z DWÓJKĄ”

Aktualności

JAKUB JÓZEF ORLIŃSKI I ALEKSANDER DĘBICZ
W KONCERCIE AUDIO I WIDEO „DOMÓWKA Z DWÓJKĄ”

 

Jakub Józef Orliński i Aleksander Dębicz zagrająkolejny koncert online dla słuchaczy Programu 2 Polskiego Radia i internautów. Występ muzyków w wieczorze z cyklu „Domówka z Dwójką” już w najbliższą sobotę 25 kwietnia o godz. 19.00 – na antenie, stronie internetowej oraz Facebooku stacji.

 

Wspólny koncert kontratenora Jakuba Józefa Orlińskiegoi pianisty Aleksandra Dębiczato drugie muzyczne spotkanie w ramach akcji „Domówka z Dwójką”. Tydzień temu, w sobotę 18 września dla słuchaczy stacji oraz internautów wystąpił duet Maja Kleszcz/Wojtek Krzak. Ich półgodzinny koncert transmitowany z mieszkania muzycznej pary (również w mediach społecznościowych i na stronie Programu 2), spotkał się z gorącym przyjęciem tysięcy słuchaczy i widzów.

 

Autorem pomysłu serii właśnie takich „domowych” koncertów jest Jacek Hawryluk, zastępca dyrektora Programu 2 Polskiego Radia. – W czasie pandemii sale koncertowe przenoszą się do prywatnych mieszkań, a dzięki Dwójce do miejsc, w których są Państwo – nasi Słuchacze. Zapraszamy na cykl koncertów artystów zaprzyjaźnionych z Dwójką – mówi Jacek Hawryluk, którego zdaniem te występy są nie tylko świadectwem czasów, w których przyszło nam żyć, ale i dowodem na nierozerwalną więź Twórców ze Słuchaczami. – Okoliczności tylko ją wzmacniają. Koncerty wprawdzie bez burzy braw i owacji na stojąco, ale za to niezwykle bliskie, intymne, spontaniczne – dodaje wicedyrektor Dwójki.

 

Drugi wieczór w ramach „Domówki z Dwójką” wypełni program specjalnie przygotowany przez Jakuba Józefa Orlińskiego iAleksandra Dębicza. Zdaniem wokalisty w trudnych czasach izolacji to właśnie z kontaktów ze swoją wierną publicznością artyści czerpią dziś energię. – Nawet jeśli tę obecność trzeba poczuć przez szkiełko kamery telefonu rejestrującego występ – mówi światowej sławy kontratenor, m.in. wyróżniony przez brytyjski magazyn „The Gramophone” prestiżową nagrodą Młody Artysta Roku 2019. W sobotę 25 kwietniawystąpi on w duecie z jednym z najbardziej utalentowanych i wszechstronnych pianistów młodego pokolenia – Aleksandrem Dębiczem. Na ich występ w kameralnej, prywatnej scenerii złożą się utwory w nowych, czasami wręcz odważnych aranżacjach.

 

– Zagramy m.in. Bacha, Purcella i Vivaldiego. Niektóre z tych utworów zostały opracowane przez nas na nowo, poza Bachem, który zbędzie wykonany sauté – tak jak został napisany. Jedne kompozycje są bardziej odważne, a inne subtelniejsze. Myślę, że program będzie dość zróżnicowany i nie tylko oparty na muzyce dawnych mistrzów, bo pojawią się też utwory naszego autorstwa– dodaje Aleksander Dębicz, z którego pracowni nadawany będzie recital duetu.

 

Transmisja koncertu w „Domówce z Dwójką” w sobotę 25 kwietnia o godz. 19.00 – na antenie, stronie internetowej oraz Facebooku stacji.

Autor: admin

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Stan zdrowia kompozytora muzyki filmowej i zdobywcy Oskara – Jana AP Kaczmarka – jest poważny. Zanik wieloukładowy (ang. multiple system atrophy, MSA) to choroba, która utrudnia mu normalne funkcjonowanie i pracę. Córka kompozytora zorganizowała zbiórkę pieniędzy, które potrzebne są by zapewnić Panu Janowi profesjonalną opiekę:

Justin Hurwitz ze Złotym Globem za muzykę do filmu „Babilon”

Justin Hurwitz ze Złotym Globem za muzykę do filmu „Babilon”

Kompozytor Justin Hurwitz kontynuuje doskonałą passę jeśli chodzi o Złote Globy, zdobywając po raz kolejny nagrodę za najlepszą muzykę do filmu „Babilon”. To już czwarta statuetka tego kompozytora, który był do nagrody nominowanych do tej pory czterokrotnie.