TRANSATLANTYK FESTIVAL – wiemy już prawie wszystko!

Aktualności

– Ten festiwal oddycha tym, co jest ważne dzisiaj – powiedział na konferencji prasowej Jan A.P. Kaczmarek, twórca i dyrektor Transatlantyku. – Chciałbym, aby pomagał on zrozumieć świat, szczególnie młodym ludziom. Dlatego w jego trakcie rozmawiamy o ważnych sprawach, a to przyciąga wiele znakomitych osób.

 

Transatlantyk rusza już 8 sierpnia. Znamy już szeroką listę gości, jednak wciąż nie jest ona zamknięta. Można więc spodziewać się niespodzianek. Wśród kompozytorów z pewnością do Poznania przyjadą natomiast m.in.: Bruce Broughton, Jóhann Jóhannson, Peter Golub, Michael Price, Maciej Zieliński, Bartosz Chajdecki i in.

 

Na festiwalu pojawią się także inne osoby związane z kinem: aktor Justin Chatwin, zdobywca Oscara Allan Starski, twórca „Młyna i krzyża” Lech Majewski oraz plejada polskich gwiazd – Jacek Braciak, Grażyna Szapołowska, Katarzyna Herman i in. Będzie też szansa spotkać się ze znanymi dziennikarzami, myślicielami oraz managerami kultury.

 

Nowe wydarzenia

 

W tym roku na festiwalu zadebiutują dwie formuły spotkań z gośćmi. W trakcie „Talking Piano” prelegentowi będzie na scenie towarzyszył fortepian. Dzięki temu, opowiadając o swoich doświadczeniach, kompozytorzy zagrają także ważne utwory ze swojej kariery. W tym cyklu wezmą udział m.in. Michael Price i Bruce Broughton.

 

Dla profesjonalistów przygotowana zostanie natomiast seria spotkań indywidualnych pod nazwą „Coffee with…” W ich trakcie będzie można swobodnie porozmawiać z wybranymi ekspertami z dziedziny filmu i muzyki. Spotkania mają być luźne, co pozwoli na kreatywną i inspirującą dyskusję. Zasady aplikacji na spotkania zostaną ogłoszone wkrótce.

 

Uczta kinomana

 

Transatlantyk jest także festiwalem filmowym. W tym roku będzie szansa zobaczyć m.in. głośne filmy z Wenecji i Berlina – „Rzymską aureolę”, „Czarny węgiel, cienki lód” oraz „Drogę krzyżową”. Ponadto do Poznania trafi szeroki wybór filmów z festiwalu Sundance z głośnym „Bardzo poszukiwanym człowiekiem” na czele.

Autor: admin

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zmarł Jan A.P. Kaczmarek

Zmarł Jan A.P. Kaczmarek

W wieku 71 lat zmarł Jan A.P. Kaczmarek, jeden z najważniejszych polskich kompozytorów muzyki filmowej. Od kilku lat chorował na MSA, czyli zanik wieloukładowy. To nieuleczalna choroba neurologiczna, której objawy przypominają chorobę Parkinsona.

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Ścieżka dźwiękowa polskiego kandydata do Oscara – filmu „Chłopi” – powalczy o nominację do tej nagrody w kategorii „Best Original Score”. Poinformował o tym na Facebooku jej autor, czyli Łukasz L.U.C. Rostkowski.