Szukamy muzycznego talentu! Rusza FMF Young Talent Award 2020

Aktualności

Szukamy muzycznego talentu!

Ruszają zgłoszenia do konkursu FMF Young Talent Award 2020

Chciałbyś stworzyć własną muzykę do fragmentu serialu The Crown? FMF ponownie daje młodym kompozytorom szansę na pokazanie swoich umiejętności! Już po raz ósmy otwieramy międzynarodowy konkurs FMF Young Talent Award. Na zgłoszenia autorskich propozycji muzyki do serialu Netflixa czekamy do 22 marca, a 30 maja zwycięski utwór zabrzmi podczas koncertu TV Series Gala w TAURON Arenie Kraków.

 


Głównym celem konkursu jest wyłonienie uzdolnionych kompozytorów młodego pokolenia i zaprezentowanie ich twórczości szerokiej publiczności, a także przedstawicielom branży filmowej. W poprzednich edycjach wzięło udział ponad sześciuset młodych twórców z kilkudziesięciu krajów, a laureaci nagrody głównej działają dziś prężnie na międzynarodowym rynku muzyki filmowej.

Uczestnicy organizowanego już po raz ósmy konkursu FMF Young Talent Award zmierzą się tym razem z popularną produkcją Netflixa – ich zadaniem będzie stworzenie kompozycji do fragmentu pierwszego odcinka trzeciego sezonu serialu The Crown. Oryginalną muzykę do serialu skomponował Martin Phipps, który będzie również jednym z jurorów konkursu i gościem specjalnym podczas tegorocznej TV Series Gala.


Na zgłoszenia młodych kompozytorów (górna granica wieku to 35 lat) czekamy do 22 marca. Konkursowe ścieżki dźwiękowe oceni międzynarodowe jury pracujące pod przewodnictwem Richarda Bellisa – kompozytora, edukatora, laureata nagrody Emmy oraz członka zarządu Amerykańskiego Stowarzyszenia Kompozytorów, Autorów i Wydawców (ASCAP).

Po weryfikacji formalnej jurorzy w drodze preselekcji wyłonią dwadzieścia jeden partytur. Zostaną one ocenione pod kątem technicznym oraz artystycznym. Oprócz prac zakwalifikowanych do wielkiego finału jury wskaże także siedmiu zdobywców „dzikich kart” uprawniających do uczestnictwa w warsztatach z cyklu Master Classes. Poza uczestnictwem w warsztatach nagrodą w konkursie jest statuetka oraz publiczne wykonanie utworu podczas koncertu TV Series Gala, który odbędzie się 30 maja w TAURON Arenie Kraków. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Szczegółowy regulamin konkursu FMF Young Talent Award 2020 i kryteria oceny prac na www.fmf.fm

 

13. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie rozpocznie się 26 maja i potrwa do 1 czerwca 2020 r.

Więcej na: www.fmf.fm

#ilovefmf

#allisfilmmusic

Autor: admin

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Ścieżka dźwiękowa polskiego kandydata do Oscara – filmu „Chłopi” – powalczy o nominację do tej nagrody w kategorii „Best Original Score”. Poinformował o tym na Facebooku jej autor, czyli Łukasz L.U.C. Rostkowski.