Spotkanie z Philipem Glassem!

Aktualności

Spotkanie z kompozytorem odbędzie się tuż przed koncertem Philip Glass: Etudes – 15 września o godzinie 19.30 w Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie w ramach festiwalu Sacrum Profanum. Wstęp tylko dla osób posiadających bilet na koncert Philip Glass: Etudes.

 

Philip Glass to jeden z najznamienitszych kompozytorów współczesnych, jeden z prekursorów amerykańskiego minimalizmu, a także twórca muzyki do takich filmów, jak Cienka niebieska linia, Kundun, Truman Show, Godziny, Iluzjonista, czy Sen Kasandry. Przypominamy, że 15 września o godzinie 21.00 w Łaźni Nowej gość specjalny festiwalu Philip Glass zaprezentuje swoje etiudy w ramach cyklu Classic!Now. Z kolei podczas koncertu Kronos Quartet 40th Anniversary, który odbędzie się 17 września o 22.00 w Łaźni Nowej usłyszymy, napisany przez Philipa Glassa zaledwie kilka miesięcy temu, String Quartet No. 6.

Autor: admin

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

OUT OF SPACE 16. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie

OUT OF SPACE 16. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie

Muzyka z Avatara: Istoty wody, Solaris czy ponadczasowego E.T. Stevena Spielberga. Syntezatorowe brzmienia i przestrzenne eksperymenty z dźwiękiem, technologią i akustyką. Gwiazdy światowej sceny kompozytorskiej – Simon Franglen, Gary Marlowe, Nainita Desai czy Steven...