Spotkanie z Philipem Glassem!

Aktualności

Spotkanie z kompozytorem odbędzie się tuż przed koncertem Philip Glass: Etudes – 15 września o godzinie 19.30 w Teatrze Łaźnia Nowa w Krakowie w ramach festiwalu Sacrum Profanum. Wstęp tylko dla osób posiadających bilet na koncert Philip Glass: Etudes.

 

Philip Glass to jeden z najznamienitszych kompozytorów współczesnych, jeden z prekursorów amerykańskiego minimalizmu, a także twórca muzyki do takich filmów, jak Cienka niebieska linia, Kundun, Truman Show, Godziny, Iluzjonista, czy Sen Kasandry. Przypominamy, że 15 września o godzinie 21.00 w Łaźni Nowej gość specjalny festiwalu Philip Glass zaprezentuje swoje etiudy w ramach cyklu Classic!Now. Z kolei podczas koncertu Kronos Quartet 40th Anniversary, który odbędzie się 17 września o 22.00 w Łaźni Nowej usłyszymy, napisany przez Philipa Glassa zaledwie kilka miesięcy temu, String Quartet No. 6.

Autor: admin

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Stan zdrowia kompozytora muzyki filmowej i zdobywcy Oskara – Jana AP Kaczmarka – jest poważny. Zanik wieloukładowy (ang. multiple system atrophy, MSA) to choroba, która utrudnia mu normalne funkcjonowanie i pracę. Córka kompozytora zorganizowała zbiórkę pieniędzy, które potrzebne są by zapewnić Panu Janowi profesjonalną opiekę:

Justin Hurwitz ze Złotym Globem za muzykę do filmu „Babilon”

Justin Hurwitz ze Złotym Globem za muzykę do filmu „Babilon”

Kompozytor Justin Hurwitz kontynuuje doskonałą passę jeśli chodzi o Złote Globy, zdobywając po raz kolejny nagrodę za najlepszą muzykę do filmu „Babilon”. To już czwarta statuetka tego kompozytora, który był do nagrody nominowanych do tej pory czterokrotnie.