SPECTRE – rozwiązanie konkursu!

Aktualności

Na początku tego miesiąca zaproponowaliśmy naszym Czytelnikom konkurs i dziś przychodzi czas na jego zakończenie i rozwiązanie. Wbrew pozorom nasze pytanie nie było takie proste, jak mogło się wydawać. Szczęśliwie większość z Was nie miała z nim problemów. Przypomnijmy, że pytaliśmy o to ilu kompozytorów brało dotychczas udział w tajnej służbie Jej Królewskiej Mości?

 

Odpowiedź to oczywiście dziesięciu kompozytorów (jeśli brać pod uwagę jedynie filmy kinowe): 

Monty Norman (autor tematu przewodniego), John Barry, George Martin, Marvin Hamlisch, Bill Conti, Michael Kamen, Eric Serra, David Arnold, Thomas Newman oraz Michel Legrand, który skomponował muzykę do konkurencyjnego tytułu od innej wytwórni.

 

Część z Was do tej stawki wliczała także niesłusznie Burta Bacharacha, który zilustrował "Casino Royale" z 1967 roku (oparte i owszem o powieści Fleminga, lecz bez dwóch zdań parodię, których było jednak więcej w historii) oraz Lionela Barta, który pracował przy piosence do "Pozdrowień z Rosji". Szczęśliwie nie pytaliśmy o nazwiska, a o ilość, wobec tego poprawnych odpowiedzi dostaliśmy całe mnóstwo. Spośród nich ślepa dziewczynka, której los jest rzecz jasna wynikiem działań Blofelda, wylosowała pięcioro szczęśliwców, do których wkrótce wyślemy płyty. A są nimi:

 

Rafał Guzowski

Ewa Niewęgłowska

Justyna Berlik

Michał Zniszczoł

Łukasz Kic

 

Serdecznie gratulujemy!

Autor: admin

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Ścieżka dźwiękowa polskiego kandydata do Oscara – filmu „Chłopi” – powalczy o nominację do tej nagrody w kategorii „Best Original Score”. Poinformował o tym na Facebooku jej autor, czyli Łukasz L.U.C. Rostkowski.