rozdano Złote Globy

Aktualności

Wczorajszej nocy (w Europie już dzisiejszego poranka) rozdano statuetki Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej, znane powszechnie jako Złote Globy. Za najlepszy score dziennikarze uznali ścieżkę dźwiękową Ennio Morricone do wchodzącego właśnie na polskie ekrany, najnowszego filmu Quentina Tarantino, "Nienawistna ósemka". To właśnie reżyser odebrał statuetkę w imieniu maestro, który nie był obecny na ceremonii. To trzeci Złoty Glob w dorobku Włocha.

 

 

W kategorii piosenkowej, dość kontrowersyjnie wyróżniono Sama Smitha i jego "Writing's On The Wall" z ostatnich przygód Jamesa Bonda, "Spectre". Artysta odebrał statuetkę wraz ze współautorem piosenki, Jimmy'm Napesem.

 

 

Pozostałych zwycięzców można znaleźć na oficjalnej stronie Globów.

Autor: Jacek Lubiński

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zmarł Jan A.P. Kaczmarek

Zmarł Jan A.P. Kaczmarek

W wieku 71 lat zmarł Jan A.P. Kaczmarek, jeden z najważniejszych polskich kompozytorów muzyki filmowej. Od kilku lat chorował na MSA, czyli zanik wieloukładowy. To nieuleczalna choroba neurologiczna, której objawy przypominają chorobę Parkinsona.

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Ścieżka dźwiękowa polskiego kandydata do Oscara – filmu „Chłopi” – powalczy o nominację do tej nagrody w kategorii „Best Original Score”. Poinformował o tym na Facebooku jej autor, czyli Łukasz L.U.C. Rostkowski.