rozdano Złote Globy

Aktualności

Wczorajszej nocy (w Europie już dzisiejszego poranka) rozdano statuetki Hollywoodzkiego Stowarzyszenia Prasy Zagranicznej, znane powszechnie jako Złote Globy. Za najlepszy score dziennikarze uznali ścieżkę dźwiękową Ennio Morricone do wchodzącego właśnie na polskie ekrany, najnowszego filmu Quentina Tarantino, "Nienawistna ósemka". To właśnie reżyser odebrał statuetkę w imieniu maestro, który nie był obecny na ceremonii. To trzeci Złoty Glob w dorobku Włocha.

 

 

W kategorii piosenkowej, dość kontrowersyjnie wyróżniono Sama Smitha i jego "Writing's On The Wall" z ostatnich przygód Jamesa Bonda, "Spectre". Artysta odebrał statuetkę wraz ze współautorem piosenki, Jimmy'm Napesem.

 

 

Pozostałych zwycięzców można znaleźć na oficjalnej stronie Globów.

Autor: Jacek Lubiński

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Stan zdrowia kompozytora muzyki filmowej i zdobywcy Oskara – Jana AP Kaczmarka – jest poważny. Zanik wieloukładowy (ang. multiple system atrophy, MSA) to choroba, która utrudnia mu normalne funkcjonowanie i pracę. Córka kompozytora zorganizowała zbiórkę pieniędzy, które potrzebne są by zapewnić Panu Janowi profesjonalną opiekę: