rozdano Oscary i Cezary

Aktualności

Wczorajszej nocy (tudzież bladym świtem czasu polskiego) przyznano jedne z najbardziej pożądanych przez filmowców nagród, Oscary. W kategoriach muzycznych nie było większych niespodzianek i zgodnie z oczekiwaniami statuetkę otrzymał Mychael Danna za muzykę do "Życia Pi". W kategorii piosenkowej zwyciężyła z kolei Adele i jej tytułowy przebój z ostatniego Bonda, "Skyfall", który artystka stworzyła wraz z Paulem Epworthem.

 

""

""

 

Z kolei kilka dni wcześniej, francuski odpowiednik tej nagrody, czyli Cezara odebrał Alexandre Desplat, którego nagrodzono za ilustrację filmu "Rust and bone". Desplat pokonał w rywalizacji Bruna Coulais, Philippa Rombiego, Roba i Emanuela d'Orlando oraz duet Gaëtan Roussel-Joseph Dahan. Zwycięzcom gratulujemy.

Autor: Jacek Lubiński

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Stan zdrowia kompozytora muzyki filmowej i zdobywcy Oskara – Jana AP Kaczmarka – jest poważny. Zanik wieloukładowy (ang. multiple system atrophy, MSA) to choroba, która utrudnia mu normalne funkcjonowanie i pracę. Córka kompozytora zorganizowała zbiórkę pieniędzy, które potrzebne są by zapewnić Panu Janowi profesjonalną opiekę: