rozdano Grammy

Aktualności

Wczorajszego wieczora po raz 56-ty rozdano najważniejsze nagrody przemysłu muzycznego, czyli Grammy. W kategoriach filmowych zwyciężył "Skyfall" – Thomas Newman otrzymał statuetkę (swoją siódmą już) za score, a Adele nagrodzono za piosenkę do filmu. W kategorii soundtracku, laury zebrała kompilacja "Sound City: Real to Reel". Warto też odnotować, że owacjami cieszył się Włodek Pawlik, który wraz z Randy Breckerem odebrał Grammy za jazzowy album "Night In Calisia". Serdecznie gratulujemy! A TUTAJ pełna lista zwycięzców.

Autor: Jacek Lubiński

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Stan zdrowia kompozytora muzyki filmowej i zdobywcy Oskara – Jana AP Kaczmarka – jest poważny. Zanik wieloukładowy (ang. multiple system atrophy, MSA) to choroba, która utrudnia mu normalne funkcjonowanie i pracę. Córka kompozytora zorganizowała zbiórkę pieniędzy, które potrzebne są by zapewnić Panu Janowi profesjonalną opiekę:

Justin Hurwitz ze Złotym Globem za muzykę do filmu „Babilon”

Justin Hurwitz ze Złotym Globem za muzykę do filmu „Babilon”

Kompozytor Justin Hurwitz kontynuuje doskonałą passę jeśli chodzi o Złote Globy, zdobywając po raz kolejny nagrodę za najlepszą muzykę do filmu „Babilon”. To już czwarta statuetka tego kompozytora, który był do nagrody nominowanych do tej pory czterokrotnie.