Rolfe Kent na Transatlantyku

Aktualności

Stopniowo ujawniany jest program festialu Transatlantyk, którego pomysłodawcą i dyrektorem jest Jan A.P. Kaczmarek. Ważnym elementem tego wydarzenia są warsztaty prowadzone przez doświadczonych twórców kina – wśród nich są również kompozytorzy. W tym roku na Festiwalu będzie można posłuchać wykładów Marka Ishama, Richarda Bellisa oraz Petera Goluba. Niedawno do tego grona dołączył również Rolfe Kent, który będzie również jurorem w konkursie Instant Composition Contest.

 

Przypominamy, że na portalu MuzykaFilmowa.pl można przeczytać nasz wywiad z Rolfe Kentem. Zachęcamy do lektury:

 

""

 

Rolfe Kent – wielokrotnie nagradzany kompozytor, stworzył ścieżki dźwiękowe do ponad 40 filmów, zarówno niezależnych jak i dużych hollywoodzkich produkcji. Jego ostatnie prace to m.in. Charlie St. Cloud (reż. Burr Steers) i dwa filmy z Georgem Clooney'em W chmurach (nagroda za muzykę Satellite Award nadana przez International Press Academy) oraz Człowiek, który gapił się na kozy.  Rolfe Kent  zdobył kilkakrotnie nagrodę BMI Film Music m.in za muzykę do filmów Legalna Blondynka 2 (2003) i Bezdroża (2004) – za który był nominowany również do Złotego Globu. Rolfe Kent był nominowany do nagrody Emmy za najciekawszy motyw przewodni do serialu Dexter (2006).

 

Nagrodę Ad Astra otrzymał za istotny wkład w tworzenie sztuki filmowej. Inni twórcy wyróżnieni tą statuetką to m.in. nagrodzona Oskarem aktorka Cloris Leachman, przewodniczacy MPAA Dan Glickman i nominowany do Oscara Seymour Cassel.

 

Rolfe Kent urodził się w Anglii, w niemuzykalnej rodzinie, obecnie mieszka w Los Angeles, skąd od czasu do czasu podróżuje po świecie, aby wzbogacać swoją kolekcję nietypowych instrumentów.

Autor: admin

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Ścieżka dźwiękowa polskiego kandydata do Oscara – filmu „Chłopi” – powalczy o nominację do tej nagrody w kategorii „Best Original Score”. Poinformował o tym na Facebooku jej autor, czyli Łukasz L.U.C. Rostkowski.