Ray Charles nie żyje

Aktualności

""Znany kompozytor i aranżer, lider The Ray Charles Singer zmarł w ostatni poniedziałek w swoim domu w Beverly Hills. Były marynarz najbardziej znany był ze 'wspierania' legendarnego Perry'ego Como, z którym wspóltworzył przez blisko 35 lat, co zaowocowało ponad 30 albumami. Ponadto Charles miał na swoim koncie piosenkę przedodnią do komediowego programu ABC "Three’s Company", liczne aranżacje do filmów (m.in. "Funny Girl" i "Racing with the Moon"), broadwayowskie musicale czy konsultacje muzyczne w popularnym "The Muppet Show". Podczas wielu lat spędzonych w telewizji i radiu miał okazję pracować z takimi sławami, jak Ethel Merman, Kay Thompson, Lena Horne, Tony Bennett, Ella Fitzgerald, Bing Crosby, Judy Garland oraz, oczywiście, z niewidomym pianistą… Rayem Charlesem (zmarłym w 2004 r.), z którym to potem bywał często mylony.

 

Siedmiokrotnie nominowany do nagrody Emmy zdobył ją dwa razy – w 1971 i 72 r., odpowiednio za "The First Nine Months Are the Hardest" oraz odcinek "The Funny Side". Dwa lata temu artysta otrzymał natomiast statuetkę Life in Music od ASCAP-u. Pozostawił po sobie dwóch synów – Michaela i Jonathana, którzy także pracują w showbiznesie, oraz czworo wnucząt. Miał 96 lat.

Autor: Jacek Lubiński

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Ścieżka dźwiękowa polskiego kandydata do Oscara – filmu „Chłopi” – powalczy o nominację do tej nagrody w kategorii „Best Original Score”. Poinformował o tym na Facebooku jej autor, czyli Łukasz L.U.C. Rostkowski.