Prezentujemy kolejną suitę z Międzynarodowej Gali Seriali

Aktualności

Rodzina Borgiów i Dynastia Tudorów Trevora Morrisa

 

Pierwszy raz odwiedził Kraków podczas 6. edycji Festiwalu Muzyki Filmowej. W czasie tej wizyty pokochał miasto, festiwal i jego publiczność. W tym roku Trevor Morris powrócił do Krakowa jako jedna z gwiazd Międzynarodowej Gali Seriali, aby poprowadzić Sinfoniettę Cracovię i Chór Polskiego Radia w światowym prawykonaniu suit do seriali autorstwa Michaela Hirsta Rodzina Borgiów i Dynastia Tudorów.

 

Swoją pierwszą kompozycję stworzył mając zaledwie 13 lat. Uważany jest za mistrza muzyki do seriali historycznych, filmów fantasy i gier komputerowych. Jego ścieżki dźwiękowe charakteryzuje rozmach orkiestracyjny, piękna melodyka oraz motywy charakterystyczne dla epok i kultur, w których osadzona jest akcja obrazów. Z niezwykłym wyczuciem potrafi oddać nastrój poszczególnych scen — zarówno tych batalistycznych, jak i kameralnych, intymnych.

 

Podczas Międzynarodowej Gali Seriali w ramach 8. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie mogliśmy usłyszeć przepiękną suitę stanowiącą kompilację motywów z wielokrotnie nagradzanych ścieżek dźwiękowych do seriali Rodzina Borgiów i Dynastia Tudorów. W utworach zabrzmiały m.in. nagrodzone Emmy główne tematy muzyczne seriali oraz jeden z najbardziej wzruszających motywów we współczesnej telewizji — Death of Jane Grey.

 

Raz jeszcze posłuchajmy suity Rodzina Borgiów i Dynastia Tudorów w wykonaniu Sinfonietty Cracovii i Chóru Polskiego Radia pod batutą samego kompozytora – Trevora Morrisa. Na gitarze hiszpańskiej solo wystąpił Edison Sanchez.

 

 

Kolejna suita już za dwa tygodnie. Śledźcie nasz kanał YouTube, stronę internetową i fanpage Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie.

 

Koncert Międzynarodowa Gala Seriali był organizowany we współpracy z HBO Polska i Varѐse Sarabande. 
Fragmenty filmowe The Knick dzięki uprzejmości HBO Polska, produkcja Cinemax.

Autor: admin

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Stan zdrowia kompozytora muzyki filmowej i zdobywcy Oskara – Jana AP Kaczmarka – jest poważny. Zanik wieloukładowy (ang. multiple system atrophy, MSA) to choroba, która utrudnia mu normalne funkcjonowanie i pracę. Córka kompozytora zorganizowała zbiórkę pieniędzy, które potrzebne są by zapewnić Panu Janowi profesjonalną opiekę:

Justin Hurwitz ze Złotym Globem za muzykę do filmu „Babilon”

Justin Hurwitz ze Złotym Globem za muzykę do filmu „Babilon”

Kompozytor Justin Hurwitz kontynuuje doskonałą passę jeśli chodzi o Złote Globy, zdobywając po raz kolejny nagrodę za najlepszą muzykę do filmu „Babilon”. To już czwarta statuetka tego kompozytora, który był do nagrody nominowanych do tej pory czterokrotnie.