Premiera "Odlotowej przygody" w Krakowie z udziałem Diego Navarro!

Aktualności

Premiera „Odlotowej przygody” w Krakowie z udziałem Diego Navarro!

 

""To będzie prawdziwie odlotowa przygoda. Wkrótce czeka nas podróż na Księżyc, a wszystko za sprawą najnowszej animacji Paramount Pictures „Odlotowa przygoda". Film w kinach w całej Polsce od 29 stycznia 2016 r. Tego samego dnia w krakowskim Kinie Pod Baranami o godz. 17.00 odbędzie się pokaz specjalny z udziałem kompozytora muzyki do filmu, przyjaciela FMF – Diego Navarro. Serdecznie zapraszamy wszystkich fanów filmu, Diego i FMF!

 

Po projekcji odbędzie się spotkanie z Diego Navarro – autorem muzyki do filmu oraz Jordim Gasullem – współautorem scenariusza i producentem filmu. Wydarzenie poprowadzi Magdalena Miśka-Jackowska, dziennikarka RMF Classic.

 

Bilety na pokaz specjalny można kupić w kasie kina (Rynek Główny 27). Kosztują: 20 zł (normalny), 14 zł (ulgowy) i 12 zł (senior / dzieci do lat 14). Nie zwlekajcie, liczba miejsc na sali jest ograniczona.

 

„Odlotowa przygoda” to historia dzielnego dwunastolatka Mike’a Goldwinga. Dziadek Mike’a był przed laty astronautą, w kosmiczne ślady poszedł także jego syn. Od lat nie rozmawiają ze sobą. Największym marzeniem Mike’a jest próba „zatknięcia flagi”, czyli oznaczenia swego zwycięstwa we wszystkim, co robi*. Najbardziej na świecie chciałby jednak pogodzić ze sobą zwaśnionych członków rodziny. Aby tego dokonać, będzie musiał zmierzyć się z wielkim wyzwaniem – dotrzeć na Księżyc i tam zatknąć największą flagę świata, zastępując tę, którą pozostawili członkowie misji Apollo XI.

 

Wspólnie z przyjaciółmi – Amy, Martym i Igorem, szalonym aligatorem oraz nieco oldschollowym dziadkiem Mike’a – Frankiem, wyruszą w szaloną podróż na Księżyc, by pokrzyżować plany ekscentrycznego milionera, który nie tylko chce wymazać dotychczasową historię kosmicznych eksploracji, ale także skolonizować Srebrny Glob.

 

 

*oryginalny tytuł filmu to „Capture the Flag”. Podwórkowa gra „Capture the Flag” polega na współzawodnictwie dwóch drużyn oraz walce o terytorium przeciwnej. Symbolicznym zwycięstwem jest zatknięcie flagi przeciwnej drużyny w miejscu flagi należącej do gospodarza.

 

Za orkiestrację do „Odlotowej przygody” odpowiedzialni byli laureaci cenionego w branży filmowej konkursu Young Talent Award, organizowanego w ramach Festiwalu Muzyki w Krakowie – Matthijs Kieboom (1. miejsce w 2013 roku) oraz Jan Sanejko (1. miejsce w 2014 roku).

 

Diego Navarro – kompozytor muzyki filmowej, dyrygent i dyrektor artystyczny zaprzyjaźnionego z Festiwalem Muzyki Filmowej MFMF na TeneryfieFIMUCITÉ”. Laureat prestiżowej Nagrody FMF Ambassador 2015. Od wielu lat popularyzuje muzykę filmową, tworzy wysokiej jakości programy muzyczne i umacnia międzynarodowe więzi pomiędzy promotorami, wydawcami i twórcami muzyki filmowej. Od 9 lat organizuje także jeden z najważniejszych festiwali tego nurtu w Santa Cruz de Tenerife. Navarro dyrygował licznymi światowymi premierami muzyki filmowej, zarówno z repertuaru kompozytorów europejskich, jak i hollywoodzkich, a także popularyzował dorobek muzyczny słynnych kompozytorów, między innymi Bernarda Herrmanna, Alexa Northa, Johna Williamsa, Jerry'ego Goldsmitha, Johna Barry'ego, Patricka Doyle'a czy Antóna Garcí Abrila. Kompozytor jest stałym gościem na FMF w Krakowie.

Autor: admin

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

OUT OF SPACE 16. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie

OUT OF SPACE 16. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie

Muzyka z Avatara: Istoty wody, Solaris czy ponadczasowego E.T. Stevena Spielberga. Syntezatorowe brzmienia i przestrzenne eksperymenty z dźwiękiem, technologią i akustyką. Gwiazdy światowej sceny kompozytorskiej – Simon Franglen, Gary Marlowe, Nainita Desai czy Steven...