Posłuchaj utworu Jonny’ego Greenwooda ze ścieżki filmowej do Inherent Vice

Aktualności

Do sieci trafił nowy kawałek Jonny’ego Greenwooda z Radiohead. Piosenka nosi tytuł „Spooks” i powstała na potrzeby ścieżki dźwiękowej do filmu „Inheren Vice”. W utworze gościnnie pojawiają się Joanna Newsom i muzycy Supergrass.

Gitarzysta Radioheead jest autorem ścieżki dźwiękowej do filmu "Inherent Vice", który wyreżyserował Paul Thomas Anderson, do własnego scenariusza na podstawie powieści Thomasa Pynchona. Greenwood pojawia się w numerze wraz z Gazem Coombesem (gitara) i Dannym Goffeyem (perkusja) z Supergrass. Narracja jest dziełem Joanny Newsom (będącej również narratorką w filmie, nazywającą się Sortilège). Utworu można posłuchać pod tym linkiem:

Bohaterem „Inherent Vice” jest prywatny detektyw Larry Doc Sportello (Joaquin Phoenix), który dostaje od byłej dziewczyny (Reese Witherspoon) cynk o planowanym porwaniu jej obecnego przyjaciela. Niedługo potem znikają obydwoje. Doc stara się rozwiązać zagadkę. Tropiąc porywaczy, natyka się na zblazowanych policjantów, zbrojących się czarnych nacjonalistów, zwalczających miejską partyzantkę faszyzujących Aryjskich Braci, a także złowrogą i tajemniczą organizację Złotego Kła. Grają również: Benicio Del Toro, Owen Wilson, Martin Short, Jena Malone, Josh Brolin, Sortilège.

Jonny Greenwood wystąpi w przyszłym roku w Polsce w ramach festiwalu Open’er. Wspólnie z London Contemporary Orchestra wykona program, na który złożą się fragmenty kompozycji gitarzysty powstałych na potrzeby filmów "Aż poleje się krew" (There Will Be Blood), "Mistrz" (The Master) i "Norwegian Wood" oraz prace klasyków muzyki współczesnej: Philipa Glassa, Michaela Gordona oraz Xenakisa.

 

""

Autor: admin

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zmarł Jan A.P. Kaczmarek

Zmarł Jan A.P. Kaczmarek

W wieku 71 lat zmarł Jan A.P. Kaczmarek, jeden z najważniejszych polskich kompozytorów muzyki filmowej. Od kilku lat chorował na MSA, czyli zanik wieloukładowy. To nieuleczalna choroba neurologiczna, której objawy przypominają chorobę Parkinsona.