Ogłaszamy nabór na Transatlantyk Instant Composition Contest!

Aktualności

Transatlantyk Festival w Łodzi ogłasza nabór do udziału w Transatlantyk Instant Composition Contest (TICC). To wyjątkowe i prestiżowe wydarzenie; jedyny na świecie konkurs symultanicznej kompozycji, czyli improwizacji synchronicznej do obrazu!
 
Transatlantyk Instant Composition Contest to widowiskowy i jedyny na świecie konkurs symultanicznej kompozycji i improwizacji synchronicznej do obrazu na fortepianie. Młodzi artyści, którzy mają talent do improwizacji i wyrażania emocji za pośrednictwem instrumentu, znajdują tu jedyne w swoim rodzaju wyzwanie. Oglądają krótki materiał filmowy po czym, na scenie, na oczach widzów muszą stworzyć spójną z obrazem kompozycję. Filmy po raz pierwszy poznają podczas przesłuchań. Sztuka ta wymaga niezwykłej wyobraźni muzycznej i emocjonalnej, a także wyjątkowej biegłości technicznej.
 
Transatlantyk Instant Composition Contest przebiega w dwóch etapach. Pierwszy stanowią przesłuchania otwarte, do których mogą przystąpić wszyscy zgłoszeni uczestnicy.
 
""
 
Do finału, stanowiącego drugi etap przesłuchań konkursowych, Jury wybiera 10 młodych najbardziej kreatywnych muzyków. Przypomnijmy, że w ubiegłym roku zwycięzcą konkursu TICC został Polak Jakub Czerski. Natomiast w konkursie TFMC pierwsza nagroda przypadła w udziale Ruslanowi Perezhilo (Łotwa).
 
W Jury Konkursu w ubiegłych latach zasiadały tak wybitne i znane osobowości, jak m.in.: John Debney, Richard Gladstein, Marco Beltrami, Jóhann Jóhannsson, Jean-Michel Bernard oraz Jan A.P. Kaczmarek.
 
Transatlantyk Instant Composition Contest (TICC) jest jednym z flagowych projektów Festiwalu, wyjątkowym wydarzeniem opartym na idei spontanicznego muzycznego reagowania na obraz. Wymaga także biegłości technicznej w grze na fortepianie. W intencji twórcy konkursu Jana A.P. Kaczmarka, TICC ma służyć budowaniu warsztatu kompozytora, a w szczególności rozwijaniu umiejętności instynktownej interakcji z obrazem.
 
""
 
Zwycięzca konkursu otrzyma:
Tytuł: Transatlantyk Instant Composer 2018- First Prize – 15 000 PLN
 
Jury przyzna również:
Transatlantyk Instant Composer – Second Prize – 7 500 PLN
Transatlantyk Instant Composer – Third Prize – 5 000 PLN
 
Terminy:
–termin nadsyłania zgłoszeń: 13 lipca 2018
– I etap przesłuchań oraz przesłuchania finalistów w drugiej części dnia 18 lipca 2018
– ogłoszenie zwycięzców podczas uroczystej Gali Zamknięcia 20 lipca 2018
 
Formularz zgłoszeniowy oraz regulamin dostępny na stronie www.transatalantyk.org
 
""
 
Wstęp na eliminacje oraz finał konkursu Transatlantyk Instant Composition Contest jest bezpłatny, pierwszeństwo przy wejściu na salę będą mieli posiadacze akredytacji festiwalowych. Przypominamy, że sprzedaż akredytacji odbywa się za pośrednictwem naszej strony www.transatlantyk.org – ich liczba jest ograniczona.
Autor: admin

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Ścieżka dźwiękowa polskiego kandydata do Oscara – filmu „Chłopi” – powalczy o nominację do tej nagrody w kategorii „Best Original Score”. Poinformował o tym na Facebooku jej autor, czyli Łukasz L.U.C. Rostkowski.