Muzyka Victora Younga w POLIN

Aktualności

W dniach 11-13 kwietnia w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN odbędzie się wyjątkowe wydarzenie pod hasłem "Muzyczna podróż po świecie Victora Younga".

 

W tych dniach zostaną zaprezentowane 4 filmy z muzyką tego kompozytora, aż 22 razy nominowanego do Oscara, którego ukoronowaniem kariery była statuetka za muzykę do filmu "W 80 dni dookoła świata". Oprócz nagrodzonego obrazu będzie można zobaczyć inne klasyczne dzieła: "Komu bije dzwon", "Rio Grande" oraz "Jeźdźca znikąd". Wstęp na pokazy filmowej jest wolny.

 

13 kwietnia w muzyczną podróż po świecie Victora Younga zabierze Kuba Stankiewicz i jego trio. W muzeum zabrzmią jego klasyczne jazzowe tematy takie jak „Stella by Starlight” czy „When I Fall in Love”, zaś koncert poprzedzi rozmowa z Kubą Stankiewiczem i uroczystość przekazania do zbiorów Muzeum POLIN dyplomu Younga potwierdzającego ukończenie warszawskiego konserwatorium.

 

Terminy bezpłatnych pokazów:

11 kwietnia, godz. 17.00 – Komu bije dzwon, reż. Sam Wood, 1943

11 kwietnia, godz. 20.00 – Jeździec znikąd, reż. George Stevens, 1953

12 kwietnia, godz. 17.00 – W 80 dni dookoła świata, reż. Michael Anderson, 1956

12 kwietnia, godz. 20.00 – Rio Grande, reż. John Ford, 1950

 

Termin koncertu:

13 kwietnia godz. 19.00 (poniedziałek)

bilety: 40 zł oraz 30 zł (zależnie od rzędu na sali) 

 

Więcej informacji znajdziecie na stronie muzeum.

 

Autor: admin

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Stan zdrowia kompozytora muzyki filmowej i zdobywcy Oskara – Jana AP Kaczmarka – jest poważny. Zanik wieloukładowy (ang. multiple system atrophy, MSA) to choroba, która utrudnia mu normalne funkcjonowanie i pracę. Córka kompozytora zorganizowała zbiórkę pieniędzy, które potrzebne są by zapewnić Panu Janowi profesjonalną opiekę:

Justin Hurwitz ze Złotym Globem za muzykę do filmu „Babilon”

Justin Hurwitz ze Złotym Globem za muzykę do filmu „Babilon”

Kompozytor Justin Hurwitz kontynuuje doskonałą passę jeśli chodzi o Złote Globy, zdobywając po raz kolejny nagrodę za najlepszą muzykę do filmu „Babilon”. To już czwarta statuetka tego kompozytora, który był do nagrody nominowanych do tej pory czterokrotnie.