Międzynarodowe Dni Muzyki Filmowej Wiedeń 2011

Aktualności

W drugiej połowie września Wiedeń zamieni się w światową stolicę muzyki filmowej. W programie znajdzie się miejsce na wiele wydarzeń, choć najbardziej oczekiwane z nich, to wręczenie Wiedeńskiej Nagrody Muzyki Filmowej oraz Wielka Gala Muzyki Filmowej na zakończenie festiwalu.

 

FIMU rozpocznie się „Film Composers‘ Lounge“ (17.09), czyli przeglądem współczesnego kina austriackiego z muzyką na żywo. Zwieńczeniem dnia będzie wręczenie Wiedeńskiej Nagrody Muzyki Filmowej. Cena biletów na przegląd to 18 euro (normalny) i 12 euro (ulgowy), więcej szczegółów można znaleźć na stronie: http://www.composerslounge.at/.

 

20 września to dzień sympozjum, poświęconego w całości muzyce filmowej i jej twórcom. Gośćmi tego wydarzenia będą: Alan Silvestri, Nicholas Hooper, Bruce Broughton, Dieter Schleip oraz Lothar Scherpe. Do południa prezentacje dotyczyć będą przemysłu filmowego USA i Wielkiej Brytanii, po południu czas na pozostałe kraje europejskie. Wieczorem będzie czas na dyskusję z zaproszonymi gośćmi. Zgłoszenia do udziału przyjmowane są na stronie: http://www.fimuvienna.com/symposium/index.html. Koszt uczestnictwa to 5 euro (bilet studencki) i 10 euro (bilet normalny).

 

W dniach 21-23 września odbędzie się Akademia dla młodych adeptów muzyki filmowej, a 23 września wieczorem – Wielka Gala „Hollywood in Vienna“ w Wiedeńskiej Sali Koncertowej. W programie znajdą się m.in. utwory z filmów: „E.T.“, „Harry Potter“ i „Jak wytresować smoka“ oraz najlepsze dzieła Alana Silvestri, które wykona na żywo Wiedeńska Orkiestra Symfoniczna. Bilety już od 19 euro. Więcej o Akademii na: http://www.fimuvienna.com/academy/, o gali: http://www.hollywoodinvienna.com/.

Autor: admin

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Stan zdrowia kompozytora muzyki filmowej i zdobywcy Oskara – Jana AP Kaczmarka – jest poważny. Zanik wieloukładowy (ang. multiple system atrophy, MSA) to choroba, która utrudnia mu normalne funkcjonowanie i pracę. Córka kompozytora zorganizowała zbiórkę pieniędzy, które potrzebne są by zapewnić Panu Janowi profesjonalną opiekę:

Justin Hurwitz ze Złotym Globem za muzykę do filmu „Babilon”

Justin Hurwitz ze Złotym Globem za muzykę do filmu „Babilon”

Kompozytor Justin Hurwitz kontynuuje doskonałą passę jeśli chodzi o Złote Globy, zdobywając po raz kolejny nagrodę za najlepszą muzykę do filmu „Babilon”. To już czwarta statuetka tego kompozytora, który był do nagrody nominowanych do tej pory czterokrotnie.