Michael Giacchino kompozytorem roku!

Aktualności

Na kończącej się dzisiejszego wieczora, 15. gali World Soundtrack Awards na festiwalu w Ghent, kompozytorem roku 2015 ogłoszono Michaela Giacchino. Autor muzyki do takich hitów sezonu, jak "Inside Out", "Tomorrowland", "Jupiter Ascending" i "Jurassic World" blisko 10 lat temu otrzymał podobną statuetkę, tyle, że w ramach odkrycia roku.

 

Tymczasem tegorocznym Odkryciem okazał się według jury Antonio Sanchez, którego nagrodzono także w kategorii Score roku, za ilustrację do "Birdmana". A tak przedstawiają się zwycięzcy pozostałych kategorii:

 

Nagroda publiczności: John Paesano za muzykę do "The Maze Runner".

Najlepsza piosenka: "The Apology Song" Gustavo Santaolalli z animacji "The Book of Life".

Nagroda Sabam dla Najlepszego Młodego Kompozytora: Peer Kleinschmidt.

Nagroda za całokształt twórczości: Patrick Doyle.

 

Przypominamy także, że tegorocznym gościem honorowym jest Alan Silvestri – z tej okazji zaprezentowano na żywo wybrane tematy z jego najnowszej pracy, "The Walk". Światową premierę zaliczył także Daniel Pemberton ze swoją kompozycją do biografii "Steve Jobs". Sam Festiwal w Ghent obchodzi w tym roku swoje 42 urodziny.

Autor: Jacek Lubiński

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Stan zdrowia kompozytora muzyki filmowej i zdobywcy Oskara – Jana AP Kaczmarka – jest poważny. Zanik wieloukładowy (ang. multiple system atrophy, MSA) to choroba, która utrudnia mu normalne funkcjonowanie i pracę. Córka kompozytora zorganizowała zbiórkę pieniędzy, które potrzebne są by zapewnić Panu Janowi profesjonalną opiekę: