Konkurs Wkręceni 2!

Aktualności

Od 16 stycznia w polskich kinach można oglądać kolejną komedię w reżyserii Piotra Wereśniaka – "Wkręceni 2". 14 lutego swoją premierę miał soundtrack z tego obrazu autorstwa Macieja Zielińskiego. U to właśnie z tą płytą związany jest nasz najnowszy konkurs…

 

Maciej Zieliński to wszechstronny kompozytor, aranżer i producent muzyczny. Ukończył wydział kompozycji Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie oraz Royal Academy of Music w Londynie.

 

Komponuje muzykę poważną, filmową i teatralną, ale także muzykę rozrywkową, piosenki oraz muzykę do produkcji telewizyjnych i reklam.

 

Szerokiej publiczności Maciej Zieliński znany jest, jako kompozytor muzyki filmowej. Jego muzyka jest pełna emocji. Towarzysząc obrazowi buduje atmosferę filmu i dopełnia opowiadaną historię. Kompozytor lubi łączyć współczesne brzmienia elektroniczne z instrumentami tradycyjnymi, orkiestrą. Dzięki temu powstają współcześnie brzmiące, oryginalne ścieżki dźwiękowe.

 

W naszym konkursie do rozdania mieliśmy trzy soundtracki Macieja Zielińskiego z filmu "Wkręceni 2". Aby mieć szansę na otrzymanie jednego z nich należało prawidłowo odpowiedzieć na nasze pytanie i mieć szczęście w losowaniu. A pytanie to brzmiało

 

Ile razy Maciej Zieliński był nominowany do nagrody Fryderyka?

 

Prawidłowa odpowiedź brzmi oczywiście: Dwa razy. W roku 2014 "V Symphony" Macieja Zielińskiego otrzymała nominację do Fryderyka, a w roku 2011 było on nominowany do tej nagrody w kategorii „Kompozytor Roku”.

 

Spośród wszystkich osób, które nadesłały prawidłowe odpowiedzi wylosowaliśmy trzy, które otrzymają najnowsze płyty Macieja Zielińskiego. A są to:

 

– Tomasz Kowalski
– Łukasz Wolny
– Sylwia Kaźmierczak

 

Zwycięzcom gratulujemy a wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy i zapraszamy do kolejnej zabawy, które już wkrótce na łamach MuzykaFilmowa.pl.

 

""

Autor: admin

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Ścieżka dźwiękowa polskiego kandydata do Oscara – filmu „Chłopi” – powalczy o nominację do tej nagrody w kategorii „Best Original Score”. Poinformował o tym na Facebooku jej autor, czyli Łukasz L.U.C. Rostkowski.