Konkurs Lawless… i nie tylko!

Aktualności

Serdecznie zapraszamy do kolejnego (ostatniego w tym roku) konkursu na portalu MuzykaFilmowa.pl. Tym razem do rozdania mamy trzy płyty z filmu "Lawless" oraz…. dodatkowy krążek z muzyką z "Skyfall".

 

Sony Music prezentuje oryginalną ścieżkę dźwiękową z  filmu „Gangster” (oryg. „Lawless”), opowiadającym prawdziwą historię braci Bondurant. Film powstał na podstawie książki Matta Bonduranta „The Wettest County In The World” – przedstawia historię jego dziadka i dwóch braci, których nielegalne poczynania doprowadzają do kolizji z prawem i licznymi rywalami.

 

""Reżyser John Hillcoat po raz pierwszy zaprosił do współpracy nad scenariuszem Nicka Cave’a przy filmie „Propozycja” („The Proposition”) w 2005 roku. Cave razem z Warrenem Ellisem skomponował i nagrał wówczas muzykę do tego projektu. W 2009 roku panowie Cave i Ellis ponownie połączyli swoje siły przy kolejnym filmie Hillcoata – „Droga” („The Road”).

 

Do „Gangstera”, który został zaprezentowany na tegorocznym Festiwalu Filmowym w Cannes, Hillcoat zebrał gwiazdorską obsadę – Tom Hardy (Star Trek: Nemesis, Incepcja, Mroczny Rycerz Powstaje) i Shia LaBeouf (Transformers) – odgrywający role braci oraz Guy Pearce jako policjant, który „poluje” na ich.

 

Wraz z producentem Halem Willnerem Cave i Ellis stworzyli znakomitą ścieżkę dźwiękową, prezentującą historyczne nagrania jednych z największych amerykańskich utworów. Wynikiem tej współpracy jest pełen wyczucia epoki i kraju bluegrass, mocno zakotwiczany w jego historycznym tle : Virginia1931 roku. Uzupełnienie stanowią nadzwyczajne kawałki z epoki, w wykonaniu The Bootleggers – zespołu założonego przez Cave’a i Ellisa do sesji nagraniowej.

 

Soundtrack zawiera dwie wersje "White Light / White Heat" grupy Velvet Underground, jeden w wykonaniu Marka Lanegana, drugi z kolei legendy bluegrass Ralpha Stanleya w jego charakterystycznym stylu. Pojawienie się Stanley’a jest tym bardziej zaskakujące – artysta niezmiernie rzadko wykonuje ‘popularną’ muzykę. Stanley jest mistrzem w odkrywaniu w piosenkach ich pierwotnych, godnych upamiętnienia korzeni. Emmylou Harris, jeden z mistrzów muzyki country, dołączył do  The Bootleggers w nagraniu “So You’ll Aim Toward the Sky”, oryginalnie wykonywanym przez Grandaddy, jak również w “The Snake Song” Townes Van Zandt.

 

Nick Cave zapewnił wspaniałą oprawę „Burnin' Hell” – John Lee Hookers, natomiast Mark Lanegan zaaranżował “Fire and Brimstone” – Link Wray oraz  “Sure ’Nuff Yes I do”-  Captain Beefheart. Dopełenienim tych klasyków są dwa nowe utwory napisane przez Cave’a i Ellisa: “Cosmonaut” oraz “Fire in the Blood”, który jest dostępny w trzech wspaniale ze sobą kontrastujących wersjach: w pięknym wykonaniu Emmylou Harrisa, Ralpha Stanley’a z intensywnym, porywającym a zarazem delikatnym głosem oraz ponownie Harrisa, tym razem w wyjątkowo poruszającej interpretacji.Album zamyka instrumentalny utwór Cave’a i Ellisa "Crawl End. Bonus track "Midnight Run" – pieśń o tajnym transporcie whisky z porywającym beatem i przejmującą harmonijką wykonuje sam wielki Willie Nelson (urodzony się w roku, w którym prohibicja została zniesiona).

 

Zadanie konkursowe polega na rozpoznaniu jak największej ilości fragmentów muzycznych. Poniżej znajdziecie 5 motywów, pochodzących z różnych filmów. Zadanie konkursowe polega na podaniu ich tytułów i kompozytorów. Spośród osób, które poprawnie rozpoznają wszystkie z nich rozlosujemy nagrodę główną, czyli płyty "Lawless" i "Skyfall". Natomiast spośród wszystkich uczestników, którzy rozgryzą co najmniej 3 fragmenty rozlosujemy dwie płyty "Lawless". Konkurs trwa do końca roku. Na Wasze zgłoszenia czekamy pod adresem konkurs@muzykafilmowa.pl. Życzymy powodzenia!

 

FRAGMENT 1

FRAGMENT 2

FRAGMENT 3

FRAGMENT 4

FRAGMENT 5

 

""

Autor: admin

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Ścieżka dźwiękowa polskiego kandydata do Oscara – filmu „Chłopi” – powalczy o nominację do tej nagrody w kategorii „Best Original Score”. Poinformował o tym na Facebooku jej autor, czyli Łukasz L.U.C. Rostkowski.