KONKURS – Bilety do wygrania!!

Aktualności

Wszystkich mieszkańców Warszawy i okolic zapraszamy do zawalczenia o bilety na koncerty muzyki filmowej, które 26 i 27 listopada odbędą się w Club United i Tygmont Jazz Club. Portal MuzykaFilmowa.pl jako patron medialny tego wydarzenia, ma do rozdania po jednym podwójnym zaproszeniu na oba koncerty.

 

Aby je zdobyć wystarczy wysłać do nas uzasadnienie, dlaczego to właśnie Wy powinniście pójść na koncert. Na zgłoszenia czekamy do 19 listopada pod adresem konkurs@muzykafilmowa.pl. W treści zgłoszenia prosimy o podanie swoich danych i wyboru jednego z dwóch koncertów, na który chcecie się wybrać. UWAGA – warunkiem zakwalifikowania się do konkursu jest konieczność polubienia fanpage'a Koncertów Muzyki Filmowej na Facebooku

 

Pięcioosobowy zespół pod wodzą ukraińskiego kompozytora i dyrygenta Maxa Fedorova będzie główną gwiazdą organizowanych przez Grzegorza Sakowicza trzech Koncertów Muzyki Filmowej, które odbędą się w Warszawie oraz Białymstoku.

 

Muzycy, w których skład oprócz Fedorova wchodzą m.in. uznani wokaliści Jan Dudkowski oraz Maciej Bogumił Nerkowski wykonają utwory znane z takich filmowych szlagierów jak „Gwiezdne Wojny”, „Roxanne”, „Filadelfia”, „Dirty Dancing” czy „Golden Eye”. Pierwszy koncert odbędzie się 25 listopada białostockim kinie Pokój, a już dzień później artyści pojawią się w Warszawie, aby dać kolejne dwa koncerty. W Stolicy Koncerty Muzyki Filmowej odbędą się w nowopowstałym klubie United, który dysponuje jednym z najlepszych sprzętów nagłaśniających w Warszawie oraz legendarnym jazzowym klubie Tygmont, który znany jest z tego, że bardzo często gości najbardziej znanych polskich i zagranicznych wykonawców tego typu muzyki.

 

Utwory wykonane zostaną przez pięcioosobowy kameralny zespół, prowadzony przez uznanego ukraińskiego dyrygenta i kompozytora Maksa Fedorova, na co dzień występującego w Filharmonii Białostockiej. Towarzyszyć mu będą docenieni w Polsce i za granicą wokaliści, Jan Dudkowski oraz Maciej Bogumił Nerkowski, którzy oprócz koncertowania w najbardziej prestiżowych teatrach i operach w Polsce, ostatni czas spędzili śpiewając w Niemczech, Francji, Austrii, Włoszech oraz krajach bloku wschodniego.

 

Oba koncerty odbędą się w kameralnym gronie (około 300 osób) i będą rozpoczynać cykl regularnych koncertów muzyki filmowej w całej Polsce. Warto zaznaczyć, że będą to jedyne jak dotąd tego typu koncerty, które odbywają się prestiżowych klubach muzycznych.

 

""

Autor: admin

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Stan zdrowia kompozytora muzyki filmowej i zdobywcy Oskara – Jana AP Kaczmarka – jest poważny. Zanik wieloukładowy (ang. multiple system atrophy, MSA) to choroba, która utrudnia mu normalne funkcjonowanie i pracę. Córka kompozytora zorganizowała zbiórkę pieniędzy, które potrzebne są by zapewnić Panu Janowi profesjonalną opiekę: