Koncert i rozmowa z Zygmuntem Koniecznym już w sieci!

Aktualności

Na kanale YouTube Krakowskiego Forum Kultury udostępniono nagranie rozmowy z Zygmuntem Koniecznym przeprowadzonej przez Agnieszkę Malatyńską-Stankiewicz w Narodowym Starym Teatrze. Jest to zapis spotkania kompozytora z publicznością z października 2022 roku. 3 stycznia twórc niezapomnianej muzyki do Jasminum czy Śnieżycy obchodził 86. urodziny. Spotkanie to było częścią projektu „Kompozytorów nieprowincjonalnych”, podczas którego odbywały się spotkania z kompozytorami i reżyserami, prezentacje zapisów spektakli teatralnych oraz filmów dokumentalnych i fabularnych.

Finałem całego projektu był koncert „Serce moje gram” z wybranymi utworami Zygmunta Koniecznego od Pornografii poprzez Figuranta po nieznane utwory muzyki baletowej. Zapis całego koncertu jest dostępny na https://playkrakow.com/vods/vod.4575

Opis wszystkich kompozycji stworzonych na potrzeby teatru i filmu dostępny jest wraz z fragmentami nagrań na portalu http://www.muzycznyslad.pl/zygmunt-konieczny/

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu Narodowego Centrum Kultury: Kultura – Interwencje. Edycja 2022 w ramach projektu Krakowskiego Forum Muzyki „Muzyczne ślady Krakowa”.

Źródło: Krakowskie Forum Kultury

Autor: Łukasz Waligórski

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zmarł Jan A.P. Kaczmarek

Zmarł Jan A.P. Kaczmarek

W wieku 71 lat zmarł Jan A.P. Kaczmarek, jeden z najważniejszych polskich kompozytorów muzyki filmowej. Od kilku lat chorował na MSA, czyli zanik wieloukładowy. To nieuleczalna choroba neurologiczna, której objawy przypominają chorobę Parkinsona.