koncert Oscarowy na żywo!

Aktualności

Po raz pierwszy w historii Amerykańska Akademia Filmowa zaprezentuje na żywo Koncert Oscarowy, podczas którego 80-osobowa orkiestra wykona suity z nominowanych w tym roku do statuetki ilustracji. Orkiestrą pokierują kolejno twórcy danych partytur, czyli przypomnijmy, iż są to:

William Butler i Owen Pallett – Her
Alexandre Desplat – Philomena
Thomas Newman – Saving Mr. Banks
Steven Price – Gravity
John Williams – The Book Thief

Kompozytorzy wezmą także udział w krótkiej rozmowie odnośnie swych prac – spotkanie poprowadzi krytyk radiowy, Elvis Mitchell.

Wykonane zostaną też nominowane piosenki: „Let It Go” z „Frozen” w wyk. Kristen Anderson-Lopez i Roberta Lopez, „Happy” z „Despicable Me 2” w wyk. Jilla Scotta, a także „Ordinary Love” z „Mandela: Long Walk to Freedom” oraz „The Moon Song” z „Her” – bez przypisanych jeszcze wykonawców.

 

Całość odbędzie się we wtorek, 27-ego lutego, o ósmej wieczór czasu amerykańskiego, w UCLA’s Royce Hall, Los Angeles. Bilety można nabyć online na Ticketmaster.

Autor: Jacek Lubiński

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Stan zdrowia kompozytora muzyki filmowej i zdobywcy Oskara – Jana AP Kaczmarka – jest poważny. Zanik wieloukładowy (ang. multiple system atrophy, MSA) to choroba, która utrudnia mu normalne funkcjonowanie i pracę. Córka kompozytora zorganizowała zbiórkę pieniędzy, które potrzebne są by zapewnić Panu Janowi profesjonalną opiekę:

Justin Hurwitz ze Złotym Globem za muzykę do filmu „Babilon”

Justin Hurwitz ze Złotym Globem za muzykę do filmu „Babilon”

Kompozytor Justin Hurwitz kontynuuje doskonałą passę jeśli chodzi o Złote Globy, zdobywając po raz kolejny nagrodę za najlepszą muzykę do filmu „Babilon”. To już czwarta statuetka tego kompozytora, który był do nagrody nominowanych do tej pory czterokrotnie.