Jan Kaczmarek konsultantem artystycznym Dark Stork Studios

Aktualności

Dark Stork Studios, producent gier komputerowych z siedzibą w Poznaniu, mocnym akcentem rozpoczyna swoją działalność. Firma do współpracy zaprosiła światowej sławy kompozytora – Jana A.P. Kaczmarka. Laureat Oscara za muzykę do filmu „Marzyciel” został konsultantem artystycznym Dark Stork Studios. Finalnym celem współpracy pomiędzy studiem developerskim a wybitnym artystą będzie kompozycja i produkcja muzyki do pierwszego tytułu wydanego przez zespół Dark Stork Studios.


""
 

„Tworzenie muzyki do gry wideo będzie dla mnie wspaniałą przygodą i dużym wyzwaniem artystycznym. Dark Stork Studios ma ogromny potencjał i cieszę się na naszą współpracę. Doceniam również, że studio ma siedzibę w Poznaniu i jest pionierem w branży gier wideo w stolicy Wielkopolski, podobnie jak festiwal Transatlantyk w dziedzinie filmu i muzyki. Ufam, że wspólnie stworzymy niepowtarzalną jakość na światowym rynku rozrywki elektronicznej” – komentuje Jan A.P. Kaczmarek.

Dark Stork Studios chce tworzyć dla graczy najlepsze tytuły na świecie i dołączyć do światowych liderów branży gamingowej. Przy swoich projektach firma będzie korzystać z najnowszych technologii. Dark Stork Studios nabyło licencję na najnowszą wersję silnika Unreal Engine 4 firmy Epic Games. Silnik gry to bardzo istotny element produkcji, który odpowiada za cały szereg aspektów: animacje, tekstury, oświetlenie, sztuczną inteligencję, fizykę i wiele innych. Unreal Engine 4 to najbardziej zaawansowane narzędzie w historii, które pozwala na uzyskanie spektakularnych efektów graficznych, a także niesamowite ułatwienie dla programistów, którzy będą mogli, między innymi, wprowadzać poprawki w kodzie nie wyłączając gry, co zapewnia szybszą reakcję na kreatywne pomysły.

Dark Stork Studios rozpoczęło działalność w marcu 2013 roku. Obecnie trwają prace nad pierwszą grą komputerową, która jest na etapie końcowego prototypowania. Pierwszy tytuł ukaże się na platformy PC. Data premiery gry wideo nie została jeszcze ujawniona. Zapowiedzi jednak wydają się obiecujące, a konsultant artystyczny w postaci światowej sławy kompozytora i producenta muzyki jest znakomitą rekomendacją dla projektu. Dark Stork Studios stopniowo będzie odkrywać kolejne etapy prac nad projektem.

 

 

Więcej informacji:

press@darkstorkstudios.com
www.darkstorkstudios.com

Autor: admin

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Ścieżka dźwiękowa polskiego kandydata do Oscara – filmu „Chłopi” – powalczy o nominację do tej nagrody w kategorii „Best Original Score”. Poinformował o tym na Facebooku jej autor, czyli Łukasz L.U.C. Rostkowski.