James Horner otrzyma nagrodę im. Maxa Steinera

Aktualności

Ten znakomity kompozytor zostanie w tym roku uhonorowany statuetką im. Maxa Steinera (pełna nazwa: Max Steiner Film Music Achievement Award) na corocznym koncercie "Hollywood in Vienna", który odbędzie się w austriackiej Wiener Konzerthaus, 4-ego października br. Nagroda ta, jak i całe "Hollywood in Vienna" jest stosunkowo młoda, lecz ciesząca się już sporym uznaniem i prestiżem. Przyznawana przez muzyczną kapitułę Wiednia statuetka jest swoistym hołdem dla najsłynniejszego wiedeńskiego kompozytora filmowego, który w latach 20. ubiegłego wieku wyemigrował do Hollywood i stał się prawdziwą ikoną tego zawodu i wręczana jest za szczególne osiągnięcia na polu muzyki filmowej. W tym roku ceremonia odbędzie sie po raz piąty, sama impreza jest natomiast o rok starsza. W poprzednich latach nagrodę odbierali kolejno: John Barry, Howard Shore, Alan Silvestri i Lalo Schifrin. Natomiast wśród gości i ofiarodawców imprezy przewijają się takie znakomitości, jak m.in. 
Al Jarreau, Bruce Broughton, David Arnold, Barbara Broccoli, Kate Barry, Klaus Badelt, Kevin Costner, Patrick Doyle czy John Powell.

 

Wszelkie informacje dotyczące całego wydarzenia można znaleźć na oficjalnej stronie Hollywood in Vienna.

Autor: Jacek Lubiński

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Stan zdrowia kompozytora muzyki filmowej i zdobywcy Oskara – Jana AP Kaczmarka – jest poważny. Zanik wieloukładowy (ang. multiple system atrophy, MSA) to choroba, która utrudnia mu normalne funkcjonowanie i pracę. Córka kompozytora zorganizowała zbiórkę pieniędzy, które potrzebne są by zapewnić Panu Janowi profesjonalną opiekę: