"Grufołak" i koncert "Młodzi na poważnie". Ogłaszamy pasmo FMF4Kids!

Aktualności

""Podczas Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie melomani w każdym wieku znajdą coś dla siebie. W tym roku najmłodszym adeptom muzyki polecamy wyjątkowe koncerty w ramach pasma FMF4kids. W sobotę 30 maja, o godz. 12:00 zapraszamy do Centrum Kongresowego ICE Kraków na pokaz magicznych filmów Grufołak Dziecko Grufołaka z muzyką René Aubry graną na żywo. Tego samego dnia o godz. 14:00 w Filharmonii Krakowskiej odbędzie się koncertMłodzi na poważnie w wykonaniu FMF Youth Orchestra pod batutą Moniki Bachowskiej.

 

– Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie konsekwentnie rozwija linię programową dedykowaną dzieciom i młodzieży. Tegoroczna edycja festiwalu zapewni atrakcje zarówno najmłodszym odbiorcom festiwalu, jak i ich najbliższym. W ramach pasma FMF4Kids zaprezentujemy czarujące i rodzinne opowieści „Grufołak” oraz „Dziecko Grufołaka”, które z pewnością zachwycą najmłodszych odbiorców kultury. Ale to nie wszystko. Po raz drugi usłyszymy muzykę filmową w wykonaniu FMF Youth Orchestra – utworzonej specjalnie na potrzeby FMF w zeszłym roku. Młodzi muzycy zagrają dzieła polskich twórców – Michała Lorenca oraz Krzesimira Dębskiego. Serdecznie zapraszam – mówi Izabela Helbin, Dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowego.

 

W poniedziałek 1 czerwca, koncert FMF4kids: GRUFOŁAK z muzyką René Aubry graną na żywo przez Orkiestrę Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie zostanie zaprezentowany w Katowicach w nowo otwartej siedzibie NOSPR.

 

FMF4kids: GRUFOŁAK
30 maja (sobota), godz. 12:00, ICE Kraków, Sala Audytoryjna

 

Krakowskie Biuro Festiwalowe i RMF Classic – organizatorzy Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie – zapraszają najmłodszych oraz miłośników kreskówek na koncert FMF4kids: GRUFOŁAK, podczas którego będą mieli szansę zakochać się zarówno w bajkach Grufołak Dziecko Grufołaka, jak i w muzyce René Aubry, napisanej specjalnie do nich.

 

Grufołak i Dziecko Grufołaka to dwie magiczne krótkometrażowe animacje, powstałe jako adaptacje książek ilustrowanych o tych samych tytułach. Opowiadają historię małej myszki, która dzięki swemu sprytowi ucieka przed rozmaitymi niebezpieczeństwami, w tym i największym z nich – Grufołakiem. Książki spotkały się z ogromnym uznaniem wśród rodziców, sprzedając się w ponad 13 milionach kopii, a bajki nie tylko wygrały liczne nagrody, ale i podbiły serca dzieci na całym świecie.

 

Młodzi na poważnie
30 maja (sobota), godz. 14:00, Filharmonia Krakowska

 

– Zawsze marzyliśmy o młodzieżowej orkiestrze FMF. Spełnienie tych marzeń stało się możliwe dzięki wspólnemu powołaniu przez Festiwal Muzyki Filmowej i Krakowską Filharmonię zespołu FMF Youth Orchestra. Skład tego projektowego zespołu stanowią najzdolniejsi uczniowie krakowskich szkół muzycznych, wybranych przez krakowską dyrygentkę i pedagoga – Monikę Bachowską – mówi Robert Piaskowski, Dyrektor artystyczny FMF.

 

Podczas tegorocznego koncertu Młodzi na poważnie w Filharmonii Krakowskiej zabrzmią kompozycje wybitnych polskich muzyków – Michała Lorenca (BandytaPsyOjciec Mateusz) oraz Krzesimira Dębskiego (Ogniem i mieczem), uzupełnione o utwory z największych zagranicznych produkcji filmowych ostatnich lat. Młodzi muzycy pod batutą Moniki Bachowskiej będą mieli okazję już po raz drugi pokazać owoce swojej ciężkiej pracy podczas festiwalu.

 

FMF Youth Orchestra zagra na poważnie, nie usłyszycie wprawek, ani muzyki z bajek, a suity z wybitnych filmów polskiej i zagranicznej kinematografii. Koncert jest efektem wspólnej inicjatywy Krakowskiego Biura Festiwalowego, Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie oraz Polskiego Wydawnictwa Muzycznego.

 

–  Już po raz drugi Festiwal Muzyki Filmowej wzbogacony zostaje ofertą koncertową dla najmłodszych słuchaczy oraz występami młodych muzyków zrzeszonych w zespole FMF Youth Orchestra a koncertujących na estradzie Filharmonii Krakowskiej. To dla nas zaszczyt i przyjemność móc uczestniczyć w promocji tego młodzieżowego zespołu, który z takim powodzeniem wykonał we wrześniu ubiegłego roku koncert pod batutą Pani Moniki Bachowskiej. Pasmo FMF4kids to niezwykle cenna inicjatywa edukacyjna, którą Filharmonia Krakowska z radością wspiera i której partneruje z nadzieją na zainteresowanie muzyką jak najszerszego grona młodych odbiorców – mówi Bogdan Tosza, Dyrektor Naczelny Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie.

 

UWAGA: Bilety na koncerty w ramach pasma FMF4kids można będzie kupić od 8 kwietnia br. Szczegóły poniżej.

 

30.05 (sobota), godz. 12:00 – FMF4kids: GRUFOŁAK 
miejsce: CENTRUM KONGRESOWE ICE KRAKÓW, SALA AUDYTORYJNA

miejsca siedzące numerowane 35 zł

bilet dla dziecka do 10 r.ż. – 10 zł
bilet dla dziecka pomiędzy 10-18 r.ż. – 25 zł

sprzedaż biletów: www.eventim.pl oraz w czterech punktach informacji miejskiej InfoKraków: przy ul. św. Jana 2, w Pawilonie Wyspiańskiego (pl. Wszystkich Świętych 2), w Sukiennicach (Rynek Główny 1/3) i w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego (ul. Powiśle 11)

 

30.05 (sobota), godz. 14:00 – FMF4KIDS: FMF YOUTH ORCHESTRA – Młodzi na poważnie miejsce: FILHARMONIA IM. KAROLA SZYMANOWSKIEGO W KRAKOWIE

miejsca siedzące numerowane 35 zł

bilet dla dziecka do 10 r.ż. – 10 zł
bilet dla dziecka pomiędzy 10-18 r.ż. – 25 zł

sprzedaż biletów: kasa Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie

 

Cały program główny 8. FMF dostępny jest tutaj.

Autor: admin

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Stan zdrowia kompozytora muzyki filmowej i zdobywcy Oskara – Jana AP Kaczmarka – jest poważny. Zanik wieloukładowy (ang. multiple system atrophy, MSA) to choroba, która utrudnia mu normalne funkcjonowanie i pracę. Córka kompozytora zorganizowała zbiórkę pieniędzy, które potrzebne są by zapewnić Panu Janowi profesjonalną opiekę: