Game Music Concert z muzyką Bartosza Chajdeckiego

Aktualności

17-18 lutego  w Katowicach odbędzie się Interdyscyplinarny festiwal Game Music Fest. Rozpocznie go spektakularny Game Music Concert w Spodku, a zakończy seria wydarzeń w Filharmonii Śląskiej, obejmująca panel dyskusyjny z udziałem m.in. kompozytora Bartosza Chajdeckiego, koncert hologramowy, strefę VR i AR.

17 lutego festiwal otworzy GAME MUSIC CONCERT w Spodku, podczas którego w wykonaniu Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Śląskiej zabrzmi muzyka z takich gier, jak „Assassin’s Creed”, „Counter-Strike”, „Diablo II”, „Heroes of Might and Magic III”, „League of Legends”, „The Legend of Zelda”, „Mass Effect”, „Red Dead Redemption II”, „Resident Evil”, „Skyrim”, „World of Warcraft”, „Uncharted”, „Mortal Kombat” czy „Space Tail”. Widowisko zostanie wzbogacone animacjami i wizualizacjami przygotowanymi przez artystów z Wydziału Sztuki i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego, a także widowiskiem tanecznym grupy Seimuse i pokazami cosplay.

Drugiego dnia festiwalu w siedzibie Filharmonii Śląskiej odbędzie się m.in. panel dyskusyjny GAME MUSIC DISCUSSION PANEL poświęcony diagnozie rozwijającego się rynku muzyki z gier wideo. O swoich doświadczeniach opowie kompozytor Bartosz Chajdecki, znany polskiej publiczności – i nie tylko – ze ścieżek dźwiękowych do filmów i seriali („Bogowie”, „Najlepszy”, „Mistrz”, „Kruk”, „Czas Honoru”) i gamingowych („Space Tail”). Wśród gości będzie także Adam Skorupa – jeden z najbardziej doświadczonych polskich kompozytorów muzyki do gier wideo, który w swoim dorobku ma ścieżkę dźwiękową do takich tytułów jak „Wiedźmin”„Painkiller”, „Shadow Warrior”, czy „Diablo Immortal”. Kompozycje obu twórców będzie można usłyszeć dzień wcześniej na GAME MUSIC CONCERT.

– Jestem bardzo podekscytowany udziałem w Game Music Fest, przede wszystkim koncertem, w którym premierowo będzie można usłyszeć suitę z muzyki do gry „Space Tail”. Pracując nad jej przygotowaniem zastanawiałem się, w jaki sposób zabrzmi w wykonaniu orkiestrowym w tak dużej przestrzeni jak Spodek. Nie mogę się doczekać, żeby podzielić się nią z publicznością. Ścieżka dźwiękowa do tej gry to efekt współpracy z kompozytorem Janem Sanejko. Było to dla mnie nowe doświadczenie, bo przy tworzeniu soundtracków do filmów czy seriali zazwyczaj jest tylko jeden kompozytor. Mam nadzieję, że muzyka z gry „Space Tail” wspaniale zabrzmi na koncercie w Katowicach i spodoba się publiczności – mówi Bartosz Chajdecki.

W panelu weźmie udział także jeden z najlepszych kompozytorów w dziedzinie muzyki gamingowej – Peter McConnell, znany również jako Peter Mc. Amerykański twórca współpracował m.in. z LucasArts, jest autorem muzyki do większej części gry „Sly Cooper”. W dyskusji weźmie udział przedstawiciel Keywords Audio Services – studia dźwiękowego Keywords Studios oraz Adam Wesołowski – dyrektor Filharmonii Śląskiej, kompozytor i menadżer kultury.

W ramach GAME MUSIC FEST odbywa się także konkurs – GAME MUSIC CONTEST – polecający na skomponowaniu muzycznego logotypu festiwalu. Wśród nagród znajduje się premierowe wykonanie utworu podczas GAME MUSIC CONCERT oraz zaproszenie do udziału w GAME MUSIC DISCUSSION PANEL w charakterze prelegenta. Nadesłane prace będzie oceniać jury, w skład którego wejdą Bartosz Chajdecki, Adam Skorupa, przedstawiciel Keywords Studios oraz Adam Wesołowski.

Szczegółowe informacje dotyczące GAME MUSIC FEST można znaleźć na stronie Filharmonii Śląskiej.

Źródło: informacja prasowa

Autor: Łukasz Waligórski

1 komentarz

 1. Visit This Link

  This is really interesting, You are a very professional blogger.

  I have joined your rss feed and stay up for looking for more of your
  fantastic post. Additionally, I have shared your web site in my social
  networks

  Odpowiedz

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

„Pozaziemski” Festiwal Muzyki Filmowej!

„Pozaziemski” Festiwal Muzyki Filmowej!

Utwory z takich filmów jak Avatar: Istota wody, Solaris czy E.T. zabiorą słuchaczki i słuchaczy w daleką podróż. Muzyce na żywo będą towarzyszyć wizualizacje, a także eksperymenty z technologią dźwięku przestrzennego. W programie nie zabraknie najciekawszych nowości z...

Muzyczne nominacje do nagrody Orły 2023

Muzyczne nominacje do nagrody Orły 2023

Znamy listę filmów nominowanych w jubileuszowej, 25. edycji Polskich Nagród Filmowych ORŁY. W tegorocznej edycji ORŁÓW, określanych przez media „polskimi Oscarami”, brały udział 73 filmy fabularne, 51 filmów dokumentalnych i 25 seriali. Wyłonioną w głosowaniu listę tegorocznych Nominacji 8 lutego w południe w siedzibie CANAL+ Polska zaprezentowali Nominowani i Laureaci poprzednich edycji Orłów, Członkinie i Członkowie Polskiej Akademii Filmowej.