Francis Lai otrzyma nagrodę…

Aktualności

""

 

 

…za całokształt twórczości na zbliżającym się festiwalu w Ghent. Wręczenie statuetki nastąpi na wieńczącej wydarzenie gali World Soundtrack Awards, 25 października, br. Ten francuski kompozytor sławę zawdzięcza głównie romansidłu z lat 70., "Love Story", za muzykę do którego otrzymał Oscara oraz nominację do Złotego Globu i Grammy. Ponadto zilustrował ponad setkę innych filmów i seriali. Część z tych prac będzie można usłyszeć na żywo podczas festiwalu, w wykonaniu Brussels Philharmonic, pod batutą Dirka Brosse. Przypomnijmy, że w Ghent pojawią się także Cliff Martinez i Dan Romer. Wszelkie szczegóły oczywiście do wglądu na oficjalnej stronie wydarzenia.

Autor: Jacek Lubiński

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Pomoc dla Jana A.P. Kaczmarka. Jego stan zdrowia jest poważny…

Stan zdrowia kompozytora muzyki filmowej i zdobywcy Oskara – Jana AP Kaczmarka – jest poważny. Zanik wieloukładowy (ang. multiple system atrophy, MSA) to choroba, która utrudnia mu normalne funkcjonowanie i pracę. Córka kompozytora zorganizowała zbiórkę pieniędzy, które potrzebne są by zapewnić Panu Janowi profesjonalną opiekę:

Justin Hurwitz ze Złotym Globem za muzykę do filmu „Babilon”

Justin Hurwitz ze Złotym Globem za muzykę do filmu „Babilon”

Kompozytor Justin Hurwitz kontynuuje doskonałą passę jeśli chodzi o Złote Globy, zdobywając po raz kolejny nagrodę za najlepszą muzykę do filmu „Babilon”. To już czwarta statuetka tego kompozytora, który był do nagrody nominowanych do tej pory czterokrotnie.