FilmMusic.pl ma już 10 lat!

Aktualności

Niedawno to my świętowaliśmy dekadę istnienia w Internecie. Dziś dyszka funkcjonowania stuknęła także zaprzyjaźnionemu serwisowi FilmMusic.pl, któremu z tej okazji życzymy jeszcze przynajmniej 90 kolejnych, równie udanych lat. A oto, co nasi koledzy piszą w związku z rocznicą:
 

Przez ten czas naszej redakcji udało się wypracować największą w tej części Europy bazę twórców ścieżek dźwiękowych, recenzji albumów, a także artykułów poruszających najważniejsze kwestie związane z „filmówką”. Jako jedyni w polskim Internecie proponujemy również quasi-naukowe artykuły przedstawiające historię muzyki filmowej i przekrój przez najważniejsze zagadnienia i epokowe ścieżki dźwiękowe. Mając tym samym świadomość, że nie każdy czytelnik zna skomplikowaną terminologię muzyczną, stworzyliśmy specjalny słownik, gdzie tłumaczymy zarówno te bardziej, jak i mniej enigmatyczne zwroty. Wszystko po to, by docierać do jak największego grona odbiorców – popularyzować, ale i nie uchylać się od odpowiedzialności poszerzania swojej wiedzy. Wierzymy, że dzięki temu stajemy się coraz bardziej przyjazną i wiarygodną płaszczyzną do odkrywania piękna muzyki filmowej. 

 

Sięgając pamięcią wstecz, próbując przypomnieć sobie początki FilmMusic.pl, nie możemy zapominać o wielu problemach, jakie piętrzyły się u progu naszej działalności. Jednakże dzięki życzliwości wielu osób (między innymi brata Pawła, Piotrka Stroińskiego) udało się zrealizować wiele zadań, za co jesteśmy niezmiernie wdzięczni. 

 

Słowa wdzięczności należą się również tym, którzy od samego początku poświęcają się pracy nad rozwojem tego portalu. To właśnie dzięki wytężonej pracy Tomka Rokity, Marka Łacha, Pawła Stroińskiego, Łukasza Koperskiego i Tomka Goski udało się stworzyć wiele inicjatyw i zapełnić bazę wieloma ciekawymi tekstami. Nie zapominamy również o nieodżałowanym Mariuszu Tomaszewskim, którego nagłe, tragiczne odejście przypomniało nam, że to, co tutaj pozostawiamy jest wieczne – może inspirować nawet wtedy, gdy nas zabraknie. 

 

Swój wkład w rozwój FilmMusic.pl mieli także Łukasz Wudarski, Przemek Korpus i Michał Turkowski. Obecnie rola rozwoju tego portalu spada powoli na barki młodych, pełnych energii i chęci dzielenia się swoją pasją, miłośników muzyki filmowej – Macieja Olecha, Dominika Chomiczewskiego, Wojtka Wieczorka i Tomka Ludwarda. 

 

Jako non-profitowa strona nie moglibyśmy realizować wielu naszych pomysłów i pasji, gdyby nie wsparcie wielu instytucji i wytwórni płytowych umożliwiających nam kontakt z nowościami soundtrackowymi. Tutaj wielki ukłon w stronę Warner Music, Universal Music, Sony Music.

Autor: admin

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zmarł Jan A.P. Kaczmarek

Zmarł Jan A.P. Kaczmarek

W wieku 71 lat zmarł Jan A.P. Kaczmarek, jeden z najważniejszych polskich kompozytorów muzyki filmowej. Od kilku lat chorował na MSA, czyli zanik wieloukładowy. To nieuleczalna choroba neurologiczna, której objawy przypominają chorobę Parkinsona.

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Ścieżka dźwiękowa polskiego kandydata do Oscara – filmu „Chłopi” – powalczy o nominację do tej nagrody w kategorii „Best Original Score”. Poinformował o tym na Facebooku jej autor, czyli Łukasz L.U.C. Rostkowski.