Dwa filmy z muzyką Bartosza Chajdeckiego na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych

Aktualności

Wśród tytułów zakwalifikowanych do Konkursu Głównego Festiwalu w Gdyni znalazły się „Różyczka 2” oraz „Święto ognia” z muzyką jednego z najbardziej popularnych kompozytorów Bartosza Chajdeckiego. Obie produkcje zostaną premierowo zaprezentowane podczas festiwalu już we wrześniu.

„Różyczka 2”

Kontynuacja znakomitej „Różyczki” w reżyserii Jana Kidawy-Błońskiego, filmu nagrodzonego trzema Złotymi Lwami na Festiwalu w Gdyni (najlepszy film, najlepsza rola kobieca, najlepszy dźwięk), a także Orłem za najlepszą rolę męską. Magdalena Boczarska występuje w podwójnej roli: jako matka skrywająca mroczną tajemnicę sprzed lat i córka, która musi się zmierzyć z jej konsekwencjami. „Różyczka 2” to poruszająca opowieść o dramatycznej prawdzie, która zmusza do przewartościowania całego życia i dokonania najtrudniejszego wyboru.

„Święto ognia”

Miłość, której nie da się zapomnieć, pasja i cena sukcesu – to wszystko w nowym filmie Kingi Dębskiej („Moje córki krowy”). Reżyserka powraca z lekko magicznym, nie stroniącym od humoru i wzruszeń projektem, który – jak sama mówi – jest najbardziej czułym i delikatnym z jej filmów, czymś pomiędzy „Amelią” a „Nietykalnymi”. Podnoszące na duchu „Święto ognia” powstało w oparciu o uwielbiany przez czytelników i uhonorowany nagrodą literacką im. Norwida książkowy bestseller 2021 roku, autorstwa Jakuba Małeckiego.

Bartosz Chajdecki

Kompozytor muzyki do filmów fabularnych i seriali m.in. „Bogowie”, „Mistrz”, „Najlepszy”, „Chce się żyć”, „Jestem mordercą”, „Moje córki krowy”, „Prosta historia o morderstwie”, „Baczyński”, „Zwierzęta”/”Tiere”, „The Last Witness”, „Le temps d’Anna”, seriale „Wotum nieufności”, „Kruk”, „Misja Afganistan”, „Behawiorysta”, „Chyłka”, „Belle Epoque”, „Wojenne dziewczyny”, „Ziuk. Młody Piłsudski”, „Czas honoru” oraz muzyka do gry „Space Tail”.

Nominowany za muzykę do serialu „Czas honoru” do nagrody International Film Music Critics Association – IFMCA (Międzynarodowego Stowarzyszenia Krytyków Muzyki Filmowej). Laureat nagrody Polska Ścieżka Dźwiękowa Roku za muzykę do „Kruk. Szepty słychać po zmroku”. Zdobywca Grand Prix Komeda za muzykę do filmu „Mistrz” oraz nominowany do nagrody World Soundtrack Public Choice Award za ten film.

Źródło: informacja prasowa

Autor: Łukasz Waligórski

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Ścieżka dźwiękowa polskiego kandydata do Oscara – filmu „Chłopi” – powalczy o nominację do tej nagrody w kategorii „Best Original Score”. Poinformował o tym na Facebooku jej autor, czyli Łukasz L.U.C. Rostkowski.

OUT OF SPACE 16. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie

OUT OF SPACE 16. Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie

Muzyka z Avatara: Istoty wody, Solaris czy ponadczasowego E.T. Stevena Spielberga. Syntezatorowe brzmienia i przestrzenne eksperymenty z dźwiękiem, technologią i akustyką. Gwiazdy światowej sceny kompozytorskiej – Simon Franglen, Gary Marlowe, Nainita Desai czy Steven...