Daniel Licht i "Dexter" na 8. FMF!

Aktualności

Daniel Licht i Dexter na Międzynarodowej Gali Seriali

 

To będzie prawdziwa gratka dla fanów mrożącej krew w żyłach opowieści o seryjnym zabójcy. Laureat dwudziestu trzech nagród, w tym dwóch prestiżowych Złotych Globów, czterech cenionych w branży nagród Emmy – telewizyjna produkcja Dexter zagości na Międzynarodowej Gali Seriali. Fani festiwalu będą mogli usłyszeć muzykę autorstwa amerykańskiego kompozytora – Daniela Lichta, który nie tylko przygotowuje dla Krakowa premierową suitę, ale również pojawi się na scenie wykorzystując narzędzia zbrodni w roli instrumentów.

 

Uznany przez krytyków za jeden z najważniejszych seriali nowej generacji Dexter opowiada historię przystojnego i niebywale inteligentnego Dextera Morgana (w tej roli zjawiskowy Michael C. Hall), który przez osiem sezonów prowadzi podwójne życie. Za dnia jest cenionym specjalistą w departamencie policji, a nocą zabija kryminalistów, którzy zręcznie wymykają się organom sprawiedliwości.

 

Nominowana do nagrody Emmy – niebanalna sekwencja otwierająca produkcję bezapelacyjnie należy do jednej z najciekawszych czołówek w historii telewizji.Zobaczcie sami:

 

 

– Produkcja prezentuje przemoc w podobny sposób jak robili to Chłopcy z ferajny Martina Scorsese. Michael C. Hall mistrzowsko wykreował swoją postać, dzięki czemu serial obrazuje przemoc jako coś przerażającego, kuszącego i pociągającego zarazem – recenzuje Dextera New York Magazine. Z kolei New York Daily News uważa, że: – To superprodukcja, o której w samych superlatywach piszą największe, światowe tytuły. Inna niż wszystkie, ekscytująca, a zarazem odważna opowieść z centralną postacią i kreacją, która zapiera dech w piersiach.

 

W aranżowanej przez samego kompozytora na duży skład orkiestrowy suicie nie zabraknie też charakterystycznego Blood Theme. Posłuchajcie:

 

 

Daniel Licht to amerykański kompozytor, który stworzył muzykę do wyróżnionego nagrodą Emmy serialu Dexter, a także popularnych gier komputerowychSilent Hill i Dishonored. Jego doświadczenia  muzyczne zaowocowały przyjaźnią z Milesem Davisem i jazzowymi koncertami z Donem Cherry w Nowym Yorku. Licht rozwijał swój talent muzyczny grając na całym świecie. W Niemczech, Holandii i północnej Europie występował i komponował dla teatru i zespołów tanecznych, a następnie poleciał do Japonii i Indonezji, by zostać członkiem orkiestry Gamelan (wyspy Jawa i Bali). Podróże poszerzyły jego definicję muzyki, a zaskoczeniem dla wielu może być fakt, że noże, taśmy klejące, kieliszki, piły, nożyczki a nawet ludzkie kości były wykorzystywane w jego studiu jako instrumenty. Gdy Licht trafił do Hollywood rozpoczął współpracę z reżyserami i producentami, pisząc muzykę do filmów takich jak Przeklęty (na podstawie thrillera Stephena Kinga), Wieczna północ (z Benem Stillerem) i Kill Grill (z Bradleyem Cooperem). Jego zuchwałe łączenie stylów muzycznych zapewniło mu opinię oryginalnego kompozytora i ulubieńca obrazoburczych filmowców. Licht skomponował muzykę do: Hendrixa (którego reżyserem jest ikona kultury niezależnej – Leon Ichaso), Splendoru Gregga Arakiego, Ognistego Rodeo (zdobywcy Oscara Xaviera Kollera) i Hellraisera IV: Dziedzictwo krwi. Jest również autorem ścieżki dźwiękowej do seriali Anatomia prawdy Oszustwo. Obecnie pracuje z Sundance TV nad drugim sezonem The Red Road (z Jasonem Momoa i Martinem Hendersonem), a także muzyką do nowej jeszcze owianej tajemnicą gry video.

 

Cały program główny 8. FMF dostępny jest tutaj.

Autor: admin

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Ścieżka dźwiękowa polskiego kandydata do Oscara – filmu „Chłopi” – powalczy o nominację do tej nagrody w kategorii „Best Original Score”. Poinformował o tym na Facebooku jej autor, czyli Łukasz L.U.C. Rostkowski.