Brodka wystąpi podczas Video Game Show: Wiedźmin 3: Dziki Gon

Aktualności

Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie to jedno z najważniejszych tego typu wydarzeń na świecie. Monumentalne widowiska muzyczno-filmowe rokrocznie przyciągają do Polski najwybitniejszych twórców i kompozytorów. W finale 9. edycji FMF – genialne show – koncert „Video Game Show: Wiedźmin 3: Dziki Gon”, podczas którego zaśpiewa jedna z najciekawszych i najzdolniejszych polskich wokalistek – Brodka.

 

Tegoroczna kontynuacja pasma „Video Game Show” zachwyci muzyką z wyróżnionej ponad 800 nagrodami gry „Wiedźmin 3: Dziki Gon”. Koncert ten to niezwykłe wydarzenie nie tylko dla graczy i fanów sagi Andrzeja Sapkowskiego i ogólnopojętej fantastyki, ale również dla wszystkich koneserów muzyki, a szczególnie tej inspirowanej folkiem. Podczas koncertu będziemy mieli okazję usłyszeć kilka ciekawych słowiańskich instrumentów, takich jak lira korbowa, fidele renesansowa czy gęśle gdańskie. To właśnie ich specyficzny dźwięk pozwoli słuchaczom przenieść się w mroczny świat fantasy.

 

""

 

30 maja 2016 roku w TAURON Arenie Kraków Orkiestrze AUKSO pod batutą Marka Mosia towarzyszyć będzie zespół Percival, którego specyficzny styl dodatkowo wzmocni etniczny charakter koncertu.

 

Koncert zostanie zwieńczony specjalną aranżacją znanej ze zwiastuna “A night to remember“ kołysanki „Lullaby of Woe”, którą zaśpiewa artystka nietuzinkowa, alternatywna, laureatka kilku Fryderyków – Brodka.

 

Jej kariera zaczęła się brawurowo w wieku zaledwie 17 lat. Dziś, ta wokalistka i kompozytorka po trzech doskonale przyjętych albumach (w tym podwójnie platynowej 'Grandzie') wydała właśnie płytę "Clashes", która jest kolejną jej metamorfozą. Metafizyka i zmysłowość. Posępne kościelne organy i pełen wigoru punk rock. Najnowsza płyta artystki w całości jest utkana z kontrastów.

 

Brodka to kolejny gość specjalny 9. FMF.

 

 

Program koncertu:

Marcin Przybyłowicz, Mikołaj Stroiński – suita z muzyką z gry „Wiedźmin 3: Dziki Gon”

Marcin Przybyłowicz, Mikołaj Stroiński – suita z muzyką z gry „Wiedźmin 3: Serca z Kamienia”

Marcin Przybyłowicz, Mikołaj Stroiński, Piotr Musiał – suita z muzyką z gry „Wiedźmin 3: Krew i wino”

 

Data: 30.05.2016 godz. 19.00

Miejsce: TAURON Arena Kraków

 

 

Organizatorami koncertu są: Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe, RMF Classic i studio CD PROJEKT RED.

 

UWAGA: Bilety na festiwalowe koncerty można kupić za pośrednictwem portalu www.eventim.pl, w salonach EMPIK, Media Markt i Saturn na terenie całej Polski, oraz w czterech punktach informacji miejskiej InfoKraków: przy ul. św. Jana 2, w Pawilonie Wyspiańskiego (pl. Wszystkich Świętych 2), w Sukiennicach (Rynek Główny 1/3) i w Centrum Obsługi Ruchu Turystycznego (ul. Powiśle 11). Bilety na poszczególne wydarzenia kosztują od 10 zł do 90 zł. Więcej informacji na www.fmf.fm.

Szczegółowy program 9. edycji Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie tutaj.

Autor: admin

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zmarł Jan A.P. Kaczmarek

Zmarł Jan A.P. Kaczmarek

W wieku 71 lat zmarł Jan A.P. Kaczmarek, jeden z najważniejszych polskich kompozytorów muzyki filmowej. Od kilku lat chorował na MSA, czyli zanik wieloukładowy. To nieuleczalna choroba neurologiczna, której objawy przypominają chorobę Parkinsona.