AMPAS aktualizuje oscarowy regulamin

Aktualności

Na początku br. doszło do kontrowersji związanych z odrzuceniem jednej z nominowanych do Oscara piosenek (pisaliśmy o tym TU). Teraz Amerykańska Akademia Filmowa wprowadziła odnośnie tego wydarzenia zmiany w regulaminie dotyczącym nominowanych dzieł. 

 

Zmiany te odnoszą się bezpośrednio do zaistniałej sytuacji, wobec czego od przyszłego roku członkowie Akademii nie będą mogli m.in. "w żaden sposób nawiązywać kontaktu z innymi członkami, by promować swoje piosenki", ani też "pojawiać się na publicznych wykonaniach tychże utworów, o ile te nie towarzyszą projekcji danego filmu". To oczywiście jedynie część ustalonych zmian, których lista jest znacznie dłuższa, choć rozbija się o szczegóły – zainteresowanych tymi, odsyłam na stronę Akademii (tekst oczywiście po angielsku).

 

Tymczasem 87 ceremonia rozdania Oscarów odbędzie się już za niecałe 8 miesięcy: 22 lutego 2015 r. (tradycyjnie jest to niedziela) w hollywoodzkim Dolby Theatre i, jak zawsze, będzie transmitowana na żywo w ABC.

Autor: Jacek Lubiński

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zmarł Jan A.P. Kaczmarek

Zmarł Jan A.P. Kaczmarek

W wieku 71 lat zmarł Jan A.P. Kaczmarek, jeden z najważniejszych polskich kompozytorów muzyki filmowej. Od kilku lat chorował na MSA, czyli zanik wieloukładowy. To nieuleczalna choroba neurologiczna, której objawy przypominają chorobę Parkinsona.

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Ścieżka dźwiękowa polskiego kandydata do Oscara – filmu „Chłopi” – powalczy o nominację do tej nagrody w kategorii „Best Original Score”. Poinformował o tym na Facebooku jej autor, czyli Łukasz L.U.C. Rostkowski.