11. FMF: Agnieszka Holland w rozmowie z Grażyną Torbicką!

Aktualności

11. FMF: Agnieszka Holland w rozmowie z Grażyną Torbicką!

O filmie, muzyce, życiu, a także o planach na przyszłość

 

Zapraszamy na spotkanie z reżyserką takich filmów jak Całkowite zaćmieniePlac WaszyngtonaTrzeci cudPokotW ciemnościEuropa Europa czy seriali House of Cards i Ekipa. Goście 11. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie będą mogli posłuchać rozmowy z Agnieszką Holland prowadzonej przez Grażynę Torbicką – dziennikarkę, prezenterkę, która przez lata zapowiadała najlepsze filmy w programie Kocham Kino. Wydarzenie, które odbędzie się w Centrum Kongresowym ICE Kraków 30 maja o godz. 16.00, zarejestrują kamery TVN Fabuła. By wziąć w nim udział wystarczy pobrać bezpłatne wejściówki.

 

""

 

To będzie prawdziwe preludium do wielkiego, muzycznego spotkania z reżyserką, która jest gościem specjalnym 11. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. 31 maja muzyka z jej filmów zasili niezwykle bogaty program Scoring4Polish Directors w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Zanim jednak Agnieszka Holland wejdzie na swój koncert i zostanie gwiazdą wieczoru, czekają ją dwa spotkania z krakowską publicznością. Pierwsze odbędzie się w obecności kamer TVN Fabuła 30 maja o godz. 16.00 w Centrum Kongresowym ICE Kraków. Dla tych, którzy nie zdążą pobrać bezpłatnych wejściówek zaplanowaliśmy specjalny panel 31 maja o godz. w naszym centrum festiwalowym w Pałacu Krzysztofory, który odbędzie się w ramach Forum Audiowizualnego. Reżyserce będą w nim towarzyszyć dwaj znakomici kompozytorzy: Jan A.P. Kaczmarek oraz Antoni Komasa-Łazarkiewicz.

 

Oba spotkania są bezpłatne. Jednak pierwsze, które w całości będzie rejestrowane przez TVN Fabułę wymaga okazania bezpłatnych wejściówek. Ich liczba jest ograniczona ze względu na pojemność sali s2 w ICE Kraków. Rozmowa będzie jednak do obejrzenia w telewizji w najbliższym czasie. Wejściówki można odbierać na stronie www.evenea.pl od 16 maja do godz. 10.00.

 

Koncert z cyklu Scoring4Polish Directors 31 maja o godz. 20.00 organizujemy już po raz trzeci – ideą pomysłu jest ukazanie meandrów współpracy reżysera z kompozytorem muzyki filmowej. Bohaterami wcześniejszych edycji byli Andrzej Wajda i Roman Polański. W tym roku część wieczoru będzie poświęcona Agnieszce Holland. Podczas koncertu zaprezentowane zostaną również najciekawsze ścieżki dźwiękowe ostatniego sezonu w polskiej kinematografii.

 

Kariera słynnej polskiej reżyserki rozpoczęła się w latach 70. ubiegłego wieku – pierwsze kroki ekranowe Holland stawiała u boku Krzysztofa Zanussiego, jako asystentka reżysera przy filozoficznym traktacie filmowym: Iluminacja. Kolejnym etapem było pisanie scenariuszy na zlecenie Andrzeja Wajdy i wreszcie – w 1976 roku – przyszła pora na samodzielną pełnometrażową fabułę telewizyjną: Niedzielne dzieci, dwa lata później na debiut na srebrnym ekranie: Aktorzy prowincjonalniNiedzielne dzieci otrzymały nominację do Złotych Lwów, Aktorzy Prowincjonalni – nagrodę Międzynarodowej Federacji Krytyków Filmowych w Cannes.

 

Podczas koncertu usłyszymy trzy wspólne tytuły Agnieszki Holland i Jana A.P. Kaczmarka. Obok nich w Centrum Kongresowym ICE Kraków zabrzmią suity przygotowane przez kompozytora młodej generacji – Antoniego Komasę-Łazarkiewicza – do głośnych produkcji Holland: nagrodzonego Złotymi Lwami dramatu wojennego W ciemności i uhonorowanego Srebrnym Niedźwiedziem i Złotymi Lwami polskiego kandydata do Oscara Pokot.

 

Część wieczoru z cyklu Scoring4Polish Directors poświęcimy najnowszym zjawiskom muzycznym polskiej kinematografii. W programie znajdą się m.in. kompozycje Radzimira Dębskiego, o którym w świecie show biznesu zrobiło się głośno za sprawą zwycięstwa odniesionego w konkursie na remiks piosenki Beyonce End of Time. Dębski przywiezie na 11. FMF dwie suity filmowe – Sztukę kochania (reż. Maria Sadowska) i Atak paniki (reż. Paweł Maślona) z 2017 roku. Podczas koncertu stanie też na podium dyrygenckim, prowadząc orkiestrę w swoich utworach. Kolejnym gościem wieczoru będzie Sandro di Stefano – włoski twórca nagrodzony Złotymi Lwami 2017 za najlepszą muzykę do futurystycznego romansu Człowiek z magicznym pudełkiem Bodo Koxa. Stefano przygotuje suitę ze zwycięskiej ścieżki dźwiękowej, specjalnie na potrzeby 11. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. I jeszcze Clint Mansell – brytyjski kompozytor, wokalista oraz gitarzysta, autor jednego z najbardziej rozpoznawalnych tematów muzycznych we współczesnym kinie: Requiem dla snu Darrena Aronofsky’ego. Mansell zaprezentuje festiwalowej publiczności suitę z najnowszego filmu Twój Vincent w reżyserii Doroty Kobieli i Hugh Welchmana – pierwszej pełnometrażowej animacji techniką malarską, opartej na burzliwych losach i historii tragicznej śmierci van Gogha.

 

31 maja 2018 roku na estradzie sali koncertowej ICE Kraków wystąpi AUKSO – Orkiestra Kameralna Miasta Tychy. Muzyków pokieruje założyciel i dyrektor artystyczny zespołu, Marek Moś.  Koncert poprowadzi Olga Bołądź, główna bohaterka filmu Człowiek z Magicznym Pudełkiem.

 

UWAGA! Tylko do piątku 18 maja czekamy na wnioski akredytacyjne na 11. Festiwal Muzyki Filmowej pod adresem press@biurofestiwalowe.pl

 

Przypominamy, że 11. edycja Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie rozpocznie się 29 maja i potrwa do 5 czerwca 2018. Organizatorami Festiwalu są: Miasto Kraków, Krakowskie Biuro Festiwalowe oraz RMF Classic.


Więcej na: www.fmf.fm

 
#ilovefmf

#allisfilmmusic

Autor: admin

0 komentarzy

Wyślij komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Muzyka z filmu „Chłopi” zawalczy o Oscara

Ścieżka dźwiękowa polskiego kandydata do Oscara – filmu „Chłopi” – powalczy o nominację do tej nagrody w kategorii „Best Original Score”. Poinformował o tym na Facebooku jej autor, czyli Łukasz L.U.C. Rostkowski.